Warsztaty Bożonarodzeniowe
6 grudnia w klasie 2 odbyły się WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE Na spotkanie przybyli zaproszeni Rodzice drugoklasistów.
Dzieci przeczytały ,,Opowieść Wigilijną”, zaśpiewały piosenkę, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki Rodzicom oraz same otrzymały prezenty od Mikołaja. Po części oficjalnej przyszedł czas na wykonanie ozdób świątecznych.
To był wspaniały dzień!
Dzień Świątecznego Sweterka
Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny i choinki… jeśli masz w domu sweter ze świątecznym motywem, to właśnie 13 grudnia w środę będzie świetna okazja do wyciągnięcia go z dna szafy i dumnego zaprezentowania na szkolnych korytarzach.
Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wspólnej zabawy. Sweter może być „gotowy” lub własnoręcznie przyozdobiony na tę okoliczność. Jeśli nie masz takiego sweterka, to załóż coś w świątecznym kolorze i baw się razem z nami. Poczujmy magię świąt!
#laboratoria przyszłości
Prezentacja wykonana przez uczniów podczas zajęć koła STEAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI:
WYCIECZKA
23 listopada uczniowie klasy VI mogli zobaczyć, jak wygląda radio od tzw. "kuchni" oraz dowiedzieć się, na czym polega praca dziennikarza czy prezentera radiowego
Poznaliśmy panią Iwonę Skumiał, właścicielkę radia Sochaczew oraz pracujących w nim dziennikarzy.
Przewodnikiem po świecie radia była pani Monika Figut, która oprowadziła nas po redakcji i zaprosiła do studia nagraniowego. Uczniowie byli świadkami audycji prowadzonej przez pana Bartosza Staniaszka. Mieli okazję przekonać się, jak wszechstronna powinna być osoba pracująca w radiu.
Mogli również spróbować swoich sił za mikrofonem. Wypowiadali się, o tym co nas najbardziej denerwuje, gdy rano wstajemy.
Później pani Monika przeprowadziła z nami sondę na temat Andrzejek i Mikołajek. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań pani Monice. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o pracy pani Moniki, która jest również jej wielką pasją.
Wizyta na długo zostanie w pamięci, a kto wie, może ktoś z uczniów pójdzie w ślady radiowców.
Później wzięliśmy udział w warsztatach „Pradzieje Ziemi Sochaczewskiej” i obejrzeliśmy film „Prehistoryczny Łowca”, przygotowany przez Państwowe Muzeum Archeologiczne.
Następnie pan przewodnik przybliżył nam w skrócie przeszłość historyczną Sochaczewa. Był również czas na zwiedzanie. Chłopcom najbardziej podobały się pistolety. Zastanawiali się, czy udałoby się je uruchomić.
Czas w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej minął bardzo szybko. Z przyjemnością tam jeszcze wrócimy.
4
Dzień Życzliwości i Tolerancji
23 listopada był dniem wyjątkowym. W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Tolerancji.
Kolorem przewodnim tego święta był żółty. W szkole działała Życzliwa Poczta, dzięki której uczniowie mogli pozdrowić kogoś lub napisać mu coś miłego. W szkolnym radiowęźle odczytane zostały motywujące cytaty, a na korytarzach rozwieszone były sentencje na dobry dzień. Samorząd Uczniowski rozdawał na przerwach uśmiechnięte buźki i serduszka.
Klasy 1-3 wzięły udział w warsztatach o życzliwości i tolerancji, które zostały przeprowadzone przez pedagoga szkolnego. Dzieci powtórzyły sobie czym jest życzliwość oraz trenowały bycie pomocnym i miłym. Na koniec zajęć uczniowie wykonali klasowe plakaty promujące życzliwość oraz zrobili sobie wspólne zdjęcie.Do naszej szkoły zostali zaproszeni specjalni goście. Byli to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej Ja-Ty-My wraz z panem Piotrem Pętlakiem i wychowawcami.
Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w pogadance na temat tolerancji. Dowiedzieli się również, jak funkcjonuje warsztat terapii zajęciowej oraz jak wygląda praca w takim miejscu. Rozmawiali również o tym, jak zostać wolontariuszem. Dzieci z ciekawością wysłuchały przemówień gości. Na koniec zajęć, naszej szkole został podarowany obraz wykonany przez jednego z uczestników warsztatów. Taka lekcja była dla naszych uczniów bardzo inspirująca.
Pamiętajmy, aby nie tylko w Dzień Życzliwości, dać odczuć życzliwość i ciepło bliskim, koleżankom i kolegom, znajomym...ale nie tylko. Nie zapominajcie o nikim, kto może potrzebować pomocy i dzielcie się swoją życzliwością i dobrymi uczynkami z każdym, każdego dnia, a ta życzliwość do Was powróci.
510
Gimnastyka korekcyjna
Gimnastyka korekcyjna to zajęcia o charakterze profilaktyczno – korygującym.
Rodzice mogą zapisać swoje dzieci na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w ramach profilaktyki, gdy zauważą u dziecka niepokojące oznaki, np. częste garbienie się, asymetrię kręgosłupa lub ściąganie barków do środka.
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZAPISYWANIA DZIECI NA GIMNASTYKĘ KOREKCYJNĄ Z KLAS 4-7!!!
Gimnastyka korekcyjna dla dzieci obejmuje różnego rodzaju ćwiczenia, zarówno takie, do których potrzebne są specjalne przyrządy, jak i te, w których pracuje się własnym ciałem.
Czego można spodziewać się po tego rodzaju zajęciach?
Najczęściej wykonywane na gimnastyce korekcyjnej ćwiczenie to ściąganie łopatek w pozycji siedzącej, które ma za zadanie korygować wady postawy u dzieci, niwelując garbienie się i wyrabiając nawyk utrzymywania prawidłowej pozycji siedzącej.
Odpowiednio realizowany na gimnastyce korekcyjnej zestaw ćwiczeń, który będzie zawierać ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia mięśni grzbietu i pośladków, ćwiczenia mięśni brzucha, ćwiczenia korygujące ustawienie miednicy i ćwiczenia antygrawitacyjne, pozwoli na osiągnięcie zadowalających efektów w postaci wspomnianego korygowania wad postawy, a także wzmocni mięśnie odpowiedzialne za właściwe ułożenie kręgosłupa i prawidłową postawę ciała dziecka.
Ćwiczenia z gimnastyki korekcyjnej w naszej szkole będą połączone w elementami SI (integracja sensoryczna ).
Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej poprowadzi Justyna Kamińska:
o 8:00 w czwartki i o 13:30 w piątki. Zajęcia będą trwały cały rok szkolny na sali gimnastycznej.
Ze zgłoszonych dzieci na zajęcia przez rodziców, zostanie wybrana grupa – 15 uczniów, najbardziej potrzebujących.
Przesiewowe badanie wad postawy w klasach 1-8
22.11.2023r. od godziny 8:00 do godziny 15:00 w Szkole Podstawowej im.Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich będą przeprowadzone przesiewowe badania wad postawy wśród zgłoszonych uczniów przez firmę CRM SORNO. Badanie jest bezpłatne-sfinansowane przez Wójta Gminy Teresin
"Wyprawka dla szczeniaka”
We wtorek 14 listopada nasze przedszkole odwiedził szczeniak Olaf wraz ze swoją opiekunką - panią Agnieszką Tolman. Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy przygotować się na pojawienie nowego członka rodziny.
Pani Agnieszka przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem.
Dzieci bardzo chętnie współpracowały podczas zabawy z psem.
Podczas praktycznych zajęć utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za super wizytę.
11 listopada 2023
,,Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! ".
Łukasz Tartas
Był to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich!
Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem organizacji tego dnia jest promowanie wśród najmłodszych, dobrych nawyków żywieniowych. Według licznych badań, spożywanie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny.
W ramach obchodów tego święta można było poczęstować się zdrowymi przekąskami