• Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2022r. w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Późnej głos zabrała Pani dyrektor Sylwia Pela, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i  podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków.

• Pokaz historyczny

Dnia 12.10.2022r w naszej szkole odbył się pokaz historyczny. Była to dla nas żywa lekcja historii o życiu i kulturze w średniowieczu.

• Mamy Wicemistrzostwo Powiatu w piłkę nożną kobiet.

Uczennice klasy ósmej w składzie: Rozmarynowska Emilia, Fijołek Kinga, Osińska Nikola, Popławska Natalia, Pawłowska Aleksandra, Galska Oliwia,  Sylwestrzak Julia zdobyły tytuł Wicemistrzostwa Powiatu w piłkę nożną kobiet. Na końcowy reultat złożyły się następujące wynik:
          Budki Piaseckie-Brochów 5:1
          Budki Piaseckie-Rybno 0:0
          Budki Piaseckie-Iłów (Mistrz Powiatu) 1:2
        • Poznaj Polską na sportowo – konkurs wiedzy o piłce nożnej !

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają uczniów w wieku od 6 do 19 lat do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.

Zasady konkursu

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzców zaprosimy do finałów wojewódzkich!

Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.

Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.

Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu. Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą przygotowane materiały historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego.

• Ubezpieczenie

Szanowni Rodzice
          Na spotkaniu przedstawicieli Rady Rodziców, członkowie wybrali ubezpieczenie szkolne NNW dla dzieci i młodzieży 2022/2023 firmy Uniqa. Wariant ubezpieczenia to indywidualna decyzja rodzica. Przypominam, że ubezpieczenie jest dobrowolne. Wszystkie szczegóły poniżej:
        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Po wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Pierwszego września uczniowie Szkoły Podstawowej im.Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, spotkali się na rozpoczęciu roku szkolnego.

Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich rówieśników.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Cytując słowa kardynała S. Wyszyńskiego „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe” nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.

• Pożegnanie 8 klasy

Za nami wspaniałe zakończenie roku szkolnego! Nie obyło się bez łez wzruszenia jak i tych ze śmiechu. 24 czerwca pożegnalismy klasę VIII. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni pani Pauliny Piotrowskiej zakończyli rok szkolny z przytupem! Przestawienie przygotowane przez uczniów rozbawiło wszystkich do łez! Codzienne zmagania uczniów i nauczycieli przedstawione zostały w wesoły i humorystyczny sposób.Uczniowie zaskoczyli zebranych gości dystansem i poczuciem humoru. Po częsci artystycznej nastąpiło oficjalne przekazanie sztandaru szkoły młodszym uczniom. Absolwenci naszej szkoły złożyli uroczystą przysięgę, obiecując dbanie o dobre imię szkoły i zachowanie wartości patriotycznych. Rozdano nagrody książkowe oraz przekazano listy gratulacyjne dla rodziców uczniów, szczególnie zaangażowanych w życie naszej szkoły. Pan Jerzy Wójcik z Rady Gminy Teresin wręczył stypendia uczniom z najwyższą średnia. Pani Dyrektor Sylwia Pela wygłosiła wzruszająca przemowę życząc wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

• Bezpieczne wakacje

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.

Poniżej prezentacja omawiająca różne aspekty bezpieczeństwa w trakcie wakacji: nad wodą, w lesie, na rowerze itd.

Bezpieczne_wakacje.pdf

Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą. Jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Nabierzcie sił i motywacji, abyśmy wszyscy po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do szkoły.