„Bezpieczni w sieci z OSE”

23.11.2021 15:38

W sieci możemy zobaczyć zarówno treści, których oczekujemy i które będą dla nas wartościowe, jak i takie, które sprawią, że poczujemy się niekomfortowo, będziemy przygnębieni, zaniepokojeni. Tego rodzaju strony internetowe i inne materiały – wywołujące negatywne emocje, przedstawiające niebezpieczne czy niezgodne z prawem zachowania – określamy mianem szkodliwych treści.
        Problematyka szkodliwych treści w Internecie dotyczy wszystkich jego użytkowników, jednak szczególnie dzieci. Dlatego gorąco zapraszamy
       wszystkich nauczycieli, rodziców i opiekunów na spotkanie w ramach serii „Bezpieczni w sieci z OSE” – będzie poświęcone tematyce szkodliwych treści w Internecie i wspieraniu uczniów w zdrowym korzystaniu z technologii cyfrowych.
      Zapraszamy na webinar, który odbędzie się już 29 listopada o 19 na Facebooku OSE!

Istotne informacje

• Kiedy? 29 listopada, w poniedziałek o godz. 19:00
      • Gdzie? Na Facebooku OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (bez konieczności wcześniejszej rejestracji)
      • Już dziś zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, na którym będą pojawiać się ciekawe informacje i aktualności dotyczące webinaru

Współorganizatorami wydarzenia są Cyfryzacja KPRM oraz NASK.

• Zdrowie i dobrostan psychiczny dzieci.

22.11.2021 13:14

Promocja zdrowia psychicznego to działania mające na celu wzmocnienie zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i poprawę jakości życia całych populacji, grup i jednostek.

Dobre zdrowie psychiczne w okresie dzieciństwa jest warunkiem optymalnego rozwoju, efektywnego uczenia się, budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, dbania o własne zdrowie fizyczne i samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu.
      Zdrowie psychiczne dzieci i osób dorastających  może zostać zaburzone przez niewłaściwe korzystanie z nowinek technologicznych.
      Internet to przestrzeń, bez której większość z nas nie wyobraża już sobie życia. Z drugiej jednak strony Internet to także zagrożenie – zwłaszcza dla dzieci, które nie zawsze wiedzą, jak bezpiecznie się po nim poruszać.

Uświadomienie sobie potencjalnych niebezpieczeństw w Internecie to pierwszy krok do tego, by skuteczniej chronić nasze pociechy. Jakie konkretnie zagrożenia czyhają na dzieci w Internecie oraz jak zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci? Zachęcamy do odwiedzenia strony Akademia NASK (link poniżej).

Promocja Zdrowia

22.11.2021 12:20

„Zdrowie jest najcenniejszym skarbem człowieka,

danym mu raz na całe życie

Promocja zdrowia
      w roku szkolnym 2021/2022

Zdrowie jest kluczowym pojęciem w edukacji zdrowotnej. Dobre zdrowie uczniów sprzyja uczeniu się, dobremu przystosowaniu do szkoły oraz osiągnięciom szkolnym. Umożliwia ono rozwijanie uzdolnień, zainteresowań i kreatywności, utrzymywanie dobrych relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

Dbałość o zdrowie ucznia to jedno z zasadniczych zadań naszej szkoły, dlatego w roku szkolnym 2021/2022 będziemy kontynuować plan działań opracowany na lata 2020/2023.

Celem tych działań zawartych w programie na rok szkolny 2020/2023 jest budowanie wśród dzieci postawy życzliwości, wzajemnego szacunku, współpracy z innymi uczniami, otwartości na innych oraz zapobieganie dokuczaniu sobie nawzajem podczas lekcji, zabaw i w czasie wolnym.