Światowy Dzień Walki z Depresją - konferencja

09.03.2023 20:43

Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie "Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim".

Dyrektorzy, nauczyciele,
      rodzice uczniów szkół i placówek
      w województwie mazowieckim

Szanowni Państwo,

z okazji światowego dnia Walki z Depresją, Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie

Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim,

które odbędzie się w formule on-line

w dniu 15 marca 2023 w godzinach 10.00 -12.00.

Podczas wykładów, które wygłoszą dr n. med. Agnieszka Kałwa oraz dr n. med. Lidia Popek uzyskają Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania m.in. dotyczące objawów depresji oraz sposobów jej zapobiegania i leczenia. Proszę Państwa Dyrektorów o upowszechnienie wśród nauczycieli i rodziców informacji na temat szkolenia.

Link do logowania (zapisu) na szkolenie on-line (aktywny do 10 marca 2023 r.)http://kuratorium.waw.pl/formularz-rejestracyjny-walka-z-depresja

Link do transmisji (dla osób zarejestrowanych na szkolenie)
      będzie aktywny w dniu konferencji, tj. 15 marca 2023 r.
      :  https://youtube.com/live/8CBO_LQrbwY?feature=sharetreść pisma...

Z poważaniem,

Mazowiecki Wicekurator Oświaty
             Dorota Skrzypek

• Robimy sok!

06.11.2022 13:06

Klasa 1 wraz z wychowawcą robiła soki z owoców i warzyw. To była pyszna bomba witaminowa dla uczniów w czasie przerwy. wink

Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe.

26.10.2022 15:46
      Wszyscy codziennie podejmujemy decyzję co zjeść i czego się napić. Decyzje te są ważne, bo naprawdę jesteśmy tym, co jemy!

Dzięki „Programowi dla szkół” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich mają dostęp do warzyw i owoców, które bezpośrednio po otwarciu są gotowe do spożycia. Otrzymują również różne produkty mleczne, w małych opakowaniach idealnych na przekąskę pomiędzy lekcjami.

Budujmy zdrowe nawyki żywieniowe – „Program dla szkół”! - LIBRUS Szkoła

W dniach 11-14 października 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy tydzień zdrowia pod hasłem:
      ,,Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe"
      Dzieci z klas I – V oraz klasa przedszkolna uczestniczyły w pogadance przeprowadzonej przez p. Katarzynę Nowak dotyczącą zdrowych nawyków żywieniowych. Przedstawiono uczniom 10 zasad prawidłowego odżywiania, korzyści jakie płyną ze spożywania sezonowych warzyw i owoców oraz wspomniano jakie są sposoby na niemarnowanie produktów spożywczych. Uczniowie obejrzeli dwudziesto minutowy filmik pt. ,,Na tropie zdrowego żywienia”.

W kolejnych dniach odbyły się w klasach warsztaty kulinarne. Było smacznie, pysznie i zdrowo!

klasa przedszkolna

klasa III

klasa IV

klasa V

15.09.2022 12:20

PROMOCJA ZDROWIA
      2022/2023
      Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023 a wraz z nim nowe wyzwania, które czekają na uczniów oraz nauczycieli. Nasza szkoła od dwóch lat realizuje program i założone cele Szkoły Promującej Zdrowie.  W dalszym ciągu będziemy realizować działania opracowane na lata 2020/2023 a w szczególności zwrócimy uwagę na:

yes Budowanie dobrych relacji rówieśniczych opartych na przyjaźni i szacunku
      yes Poprawę sprawności fizycznej i częstsze uprawianie sportu w czasie wolnym przez dzieci i młodzież.
      yes Choroby naszych czasów - profilaktyka.

Przed nami wiele pracy ale również wiele chęci i rąk do pomocy. Razem damy radę!