• Znajdź Właściwe Rozwiązanie.

• 20.05.2024 20:03

• PROGRAM PROFILAKTYKI PALENIA TYTONIU DLA UCZNIÓW KLAS STARSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ
          ,,ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

Celem głównym programu jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Cele szczegółowe:
          1. Integracja grupy. Uzasadnienie i wzmocnienie postaw zobowiązujących do nie palenia.
          2. Ukazanie funkcjonowania ludzkiego organizmu i jego potrzeb, a przede wszystkim konieczność odpowiedniego odżywiania i czystego powietrza.
          3. Przekazanie wiadomości o zachowaniach asertywnych, uczenie się rozpoznawania swych zachowań oraz uświadomienie mechanizmów nacisku grupowego wraz z nauczeniem się sposobów odmowy.
          4.  Uczenie rozpoznawania odczuć przeżywanych w sytuacjach trudnych, uświadomienie mechanizmów konfliktu, jak również uczenie umiejętności radzenia sobie z problemami.
          5. Uczenie umocnienia poczucia własnej wartości w zbudowaniu pozytywnego myślenia o sobie i kształtowania ważnych umiejętności w kontaktach z ludźmi.
          W ramach w/w programu pani Hanna Uchman-pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadankę na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz uzeleżnienia od nikotyny i e-papierosów. Podczas prelekcji obecne były klasy: V, VI, VII.

ZWR_-_ulotka_2.pdf

Efekty po przeprowadzonym programie:

1.Zwiększenie świadomości rodziców na temat znaczenia ich roli w rozwoju zdrowotnym dzieci, a w szczególności w profilaktyce antytytoniowej.
          2.Umiejętność krytycznego spojrzenia na zachęcanie do palenia przez media.
          3.Umiejętność wskazania przez dzieci negatywnych skutków palenia papierosów.
          4.Asertywna odmowa ucznia w stosunku do osób "częstujących" papierosem.
        • Bieg po Zdrowie!

• 20.02.2024 14:59

• Profilaktyka palenia tytoniu jest bardzo ważna, dlatego uczniowie kl.IV wzięli udział w programie pt.,,Bieg po zdrowie”.
          Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
          Uczniowie obejrzeli filmy i prezentację promujący zdrowy tryb życia. Dowiedzieli się jak palenie tytoniu i e-papierosów wpływa na zdrowie. Poznali sposoby radzenia sobie z uzależnieniem. Na koniec czwartoklasiści wspólnie wykonali plakat, którego motywem przewodnim było hasło – Palnie Papierosów Szkodzi Zdrowiu.

Uczniowie po realizacji programu ,,Bieg po zdrowie”:

-usystematyzowali swoja wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu,
          -dowiedzieli się jakie szkodliwe dla naszego organizmu związki znajdują się w papierosach oraz e-papierosach,
          - mają świadomość jakie choroby oraz powikłania może spowodować dym nikotynowy,
          - wiedzą w jaki sposób można spędzić czas, aby nie myśleć o paleniu papierosów,
          - znają realne koszty zakupu paczki papierosów, potrafią obliczyć koszt miesięczny.

• Razem dla lepszego Internetu!

• 19.02.2024 19:51
        •
          W ubiegłym tygodniu 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu #DBI2024
          Głównym celem tego wydarzenia jest  inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu na co dzień.
          W ramach DBI  uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcji online, którą przeprowadził Łukasz Wojtasik, temat spotkania to: Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet!
          Przed nami jeszcze kilka ciekawych spotkań w ramach tegorocznego #DBI2024

• Bezpiecznie spędzamy ferie.

• 29.01.2024 18:08
        • Przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie klasy 2 oraz przedszkolaki uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Przypomniano numery alarmowe oraz jak dopasować ubranie do pogody.

• "Cyfrowe wieczory dla rodziców"

• 05.12.2023 19:53

• "Cyfrowe wieczory dla rodziców" to cykl, który jest jednym z działań zainicjowanych przez Radę Doradczą Rodziców NASK. Celem działania Rady Doradczej Rodziców jest zaangażowanie rodziców w tematykę wyzwań i potencjalnych zagrożeń, jakie internet niesie dla najmłodszych jego użytkowników, pogłębienie ich wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz umożliwienie dzielenia się własnymi spostrzeżeniami i problemami w tym obszarze.

Dlaczego warto wziąć udział we wtorkowych wieczorach z NASK?

Dostępna forma - spotkania w formie online.
          Różnorodność i aktualność wątków - chcemy rozmawiać na najbardziej nurtujące tematy w przystępny sposób.
          Możliwość poszerzenia wiedzy i znalezienie wskazówek oraz odpowiedzi na pytania: jak widzieć, słyszeć, towarzyszyć, reagować?
          Obecność ekspertów z różnych dziedzin i specjalizacji, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

19 grudnia, godzina 18:30, Marcin Perfuński Marcin Perfuński (@supertata.tv) • Zdjęcia i filmy na Instagramie i Anna Rywczyńska, Kierownik Działu Profilaktyki Zagrożeń w NASK: „Cyfrowa higiena dla najmłodszych, czyli jak wprowadzić dobre nawyki od dzieciństwa."