• Zapisy do świetlicy w roku szkolnym 2020/2021

      Zapisy do świetlicy w roku szkolnym 2020/2021

      03.09.2020 12:06

           Procedura przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej:

       

      1. Warunkiem przyjęcia ucznia do świetlicy szkolnej jest dostarczenie wypełnionej przez rodziców (opiekunów) „Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej”.
      2. Wszystkie dane wraz z podpisami muszą być zamieszczone na karcie w odpowiednim miejscu, gdyż tylko kompletna karta zgłoszeniowa będzie przyjmowana.
      3. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci:
      - z oddziału zerowego i klas I-III
      - obojga pracujących rodziców
      - z rodzin niepełnych 
      4. Jeśli maja Państwo taką potrzebę, na stronie nr 2 należy wpisać w wyznaczonym miejscu imiona i nazwiska osób, które Państwo upoważniają do odbioru swojego dziecka ze świetlicy szkolnej, np. babcię, ciocię, sąsiadkę.
      5. Załącznik nr 1 (str.4) dotyczy osób upoważnionych przez Państwo. Jeśli wpisane zostały na str.2 osoby trzecie- dane tych osób (imię, nazwisko, seria i nr dowodu osobistego oraz podpis) muszą być zamieszczone na karcie. UWAGA! Na str. 4 (załącznik nr 1) należy wpisać pojedynczo osoby, chyba, że jest to małżeństwo, w tym przypadku można wpisać dwie osoby na jednej kartce. Czyli tyle osób, ile Państwo upoważnią na str. 2 do odbioru dziecka ze świetlicy, tyle egzemplarzy załącznika nr 1 należy dostarczyć (np. 3 osoby- 3 kartki).
      6. Załącznik nr 2 „Samodzielny powrót” (str.5) - rodzic wypełnia tę stronę w przypadku, kiedy wyraża zgodę na samodzielny powrót dziecka ze świetlicy. Należy w tabelce podać godzinę, które umożliwia dziecku samodzielne wyjście.
      7. Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy są do pobrania w świetlicy, u wychowawców klas oraz    na stronie internetowej szkoły.
      8. Zapisy do świetlicy odbywają się do 11 września bieżącego roku szkolnego.
      9. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy złożyć do wychowawcy świetlicy lub wychowawcy klasy.
      Karta-zgloszenia-dziecka-do-swietlicy-szkolnej.pdf
    • Bezpieczne wakacje.

      23.06.2020 08:38

      Drodzy Uczniowie!!!

      Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego i rozpoczną się wakacje. Wakacje to przede wszystkim czas wyjazdów, zabawy i odpoczynku.  Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. 

      Obejrzyjcie sobie poniższe filmiki o zasadach bezpieczeństwa:

      1. Bezpieczeństwo nad wodą

      https://www.youtube.com/watch?v=Ui-ndYWcThA

      2. Bezpieczeństwo w górach

      https://www.youtube.com/watch?v=wS4SRvkvLio

      3. Bezpieczne wakacje – piosenka

      https://www.youtube.com/watch?v=W4RHyjQLfCM

       

      Przypomnijcie sobie również numery telefonów alarmowych
       


       

      Niech wakacje będą dla Was czasem wypoczynku i zabawy.

      Życzę Wam wspaniałych przygód i dobrego humoru.
      Niech Was omijają wszelkie przykre zdarzenia.
      Uważajcie na siebie!!!

       

      Pozdrawiam
      Monika Kowalczyk

    • 23 czerwca - Dzień Taty - Pamiętajmy!!!

      19.06.2020 15:59

      Drodzy Uczniowie!!!

      26 maja świętowaliśmy Dzień Matki, 1 czerwca Dzień Dziecka, a 23 czerwca wypada Dzień Ojca. Z okazji tego święta chciałabym zaproponować kilka propozycji na wykonanie upominku dla taty:

      1. Kartka z życzeniami, czyli laurka

      2. Medal dla Super Taty 

      Możemy go zrobić z tektury lub masy porcelanowej. 

      3. Portret Taty

      4. Zakładka do książki
      Zakładkę można zrobić z najprzeróżniejszych rzeczy. Wszystkie techniki dozwolone.

      5. Kubek


       

      6. Pojemnik na długopisy

      Pojemnik na długopisy można zrobić z puszki. To propozycja dla starszych dzieci. Bardzo użyteczny prezent, który tata z dumą postawi na swoim biurku.

       

      Pozdrawiam
      Monika Kowalczyk

    • Dzień Dziecka

      01.06.2020 06:43
    • Dzień dziecka na wesoło!!!

      28.05.2020 09:38



      Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!!!

      Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami i dlatego przed tym wyjątkowy dniem chciałam podsunąć Wam, zarówno dzieciom jak i rodzicom trochę pomysłów i propozycji, żebyście mogli ten wspaniały dzień świętować razem.

      Każda rodzina ma swoje tradycje i sposoby na obchodzenie Dnia Dziecka. Dla jednych to okazja na wręczanie wyjątkowych prezentów, dla innych moment na wspólne spędzanie czasu w oryginalnych miejscach. W tym roku dzień ten będzie wyglądał trochę inaczej, ponieważ nie możemy udać się w różne atrakcyjne miejsca, ale nic straconego. Wspólne zabawy z rodzicami to najlepsza niespodzianka dla naszych dzieci, która daje wiele radości.

      Myśląc o 1 czerwca najczęściej mamy na myśli najmłodszych członków rodziny, a przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Zatem świętujmy razem!

      Poniżej kilka propozycji jak spędzić ten wyjątkowy dzień razem z rodzeństwem i rodzicami bez telefonu i komputera na świeżym powietrzu.

      1. Poszukiwacze skarbów
      To idealna zabawa dla dzieci. Rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia, czytania map oraz zwracania uwagi na szczegóły. Jak grać? Najprostszą wersją jest przygotowanie mapy, na początek łatwej. Następnie należy ofiarować ją dziecku i dać mu czas na odnalezienie drogocennego skarbu (może to być pudełko z łakociami lub niewielka zabawka). Oczywiście wcześniej ukryjmy skarb w bezpiecznym miejscu. Jeśli bawimy się na własnym podwórku, nie musimy się martwić, że skarb dostanie się w niepowołane ręce.

      2. Wyścigi
      Nawet małe dzieci wykazują pewną chęć rywalizacji. Dlatego można od czasu do czasu urządzić zawody biegowe. Jeśli jesteśmy rodzicami jedynaka, sami stańmy na starcie. Metą niech będzie najbliższe drzewo lub ławka. Dla starszych dzieci trasa może być dłuższa.

      3. Kocykowy twister
      To prosta rodzinna zabawa. Na trawie rozłóżcie kocyk. Zadaniem uczestników jest zmieszczenie się na nim. Kiedy to się uda, wszyscy powinni wstać. Następnie składamy kocyk na pół. Uczestnicy znów muszą się na niego dostać. Później można ponownie złożyć kocyk i sprawdzić, czy tym razem też się uda. Uwaga! Wszystkie pozy i chwyty dozwolone. Można jednak na początku gry ustalić, że uznane będą tylko pozycje leżące lub siedzące.

      4. Co mi wskoczyło do buzi?
      Jeśli lubicie spędzać czas na piknikach, zabierzcie ze sobą różne warzywa i owoce sezonowe, np. truskawki, maliny, rzodkiewki, ogórek itp.. Zabawa polega na odgadywaniu smaków. Zakrywamy dziecku oczy opaską i wkładamy mu do buzi owoce lub kawałki warzyw. Zadaniem dziecka jest odgadnąć, co mu przed chwilą wskoczyło do buzi. Później to rodzic może odgadywać.
      Dzieci lubią zgadywanki i ta zabawa z pewnością się im spodoba. Oprócz tego, że będą się doskonale bawiły, przyswoją sobie również porcję witamin i minerałów. Dobra zabawa plus zdrowie.

      5. Puszczanie latawca
      Dmuchawce, latawce, wiatr... Puszczanie latawców to tak inspirujące zajęcie, że układane są o nim piosenki. Dlaczego nie zaproponować tej zabawy dzieciom?

      6. Tor przeszkód
      To zabawa dla małych twardzieli. Na podwórku można ustawić przeszkody. Pamiętajmy jednak, by były bezpieczne i w razie potrącenia nie spowodowały u dziecka urazów. Mogą to być plastikowe słupki, wiklinowe koszyki czy inne przedmioty, które można znaleźć w domu.

      Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie.



      Pozdrawiam
      Monika Kowalczyk

       

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.