„Szkoła do hymnu”
Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła przystąpiła do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewano hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku była to środa, 10 listopada.
Uczniowie klas starszych tego dnia obejrzeli dokument ukazujący historię naszej Niepodległości.
W ten sposób społeczność szkolna mogą się włączyć we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
SZKOŁA PAMIĘTA
Uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta”, której celem było upamiętnienie postaci i wydarzeń ważnych dla Polski.
Konkurs plastyczny
Jesień to piękna pora roku, która cieszy różnorodnością barw, zaskakuje zmiennością pogody oraz obdarowuje nas w swoje wyjątkowe dary. Chcąc zachęcić dzieci oraz młodzież do przyjrzenia się, co jeszcze może ofiarować nam jesień, świetlica szkolna zorganizowała konkurs pt. „Jesień moimi oczami”.
Konkurs był skierowany do uczniów klas 0-IV. Odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu była pani Anna Wolska. W konkursie wzięło udział 13 dzieci. Komisja w poniższym składzie dokonała oceny prac konkursowych:
- p Anna Wolska
- p Marlena Łukasiak
-p Karolina Kajetaniak
Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:
1 miejsce – Hanna Kurzela klasa I
2 miejsce –Alicja Koryś klasa I
3 miejsce – Julia Świniarska klasa I
Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości, weny twórczej, a także kreatywności.
Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!
To proste! Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!
To nic nie kosztuje, a możesz zrobić wiele dobrego dla środowiska i zwierzaków ze schroniska.
Brzmi dobrze prawda?
Ale o co chodzi?
Zużyty tusz, przynieś do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanego w tym celu kartonu. Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek w Twoim plecaku!
Informatyczne warsztaty z programowania.
Drodzy Rodzice!
Koduj z Gigantami to kolejna edycja BEZPŁATNYCH informatycznych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży organizowanych pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew i Starosty Powiatu Sochaczewskiego .
Sochaczew, 25 września 2021 roku.
Program edukacyjny "Szkolne Przygody Gangu Swojaków"
Ruszaj poznawać jesienną przygodę i spędź czas na świeżym powietrzu!
Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Wierzymy, że dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy uczniów klasy 0-IV do udziału w nowym programie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Swojaków".
Celem programu "Szkolne Przygody Gangu Swojaków" jest przede wszystkim ukazanie uczniom piękna polskiej przyrody oraz zachęcenie ich do oderwania wzroku od ekranu i zainteresowania się naturą. Zmotywowanie ich do okrywania natury i spedzamia czasu na świeżym powietrzu.
Każdy uczeń otrzymał "Dziennik Troskliwego Odkrywcy" w którym, za wykonanie każdego zadania będzie zbierał odznaki Troskliwego Odkrywcy!
800 800 605-„Pomagamy”
Od 6 września 2021r. działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, rodzice, ale także nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.
Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.
W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.
Zebranie
SZANOWNI RODZICE
w poniedziałek 13.09.2021r w szkole odbędzie się zebranie
według poniższego harmonogramu:
17:00- klasa 0 w sali przedszkolnej
17:00- klasa 1 spotkanie z wychowawcą w sali nr 15
17:00 –klasa 2 spotkanie z wychowawcą w sali nr 3
17:00 –klasa 3 spotkanie z wychowawcą w sali nr 17
17:30- klasa 4 spotkanie z wychowawcą w sali nr 16
17:30- klasa 5 spotkanie z wychowawcą w sali nr 18
17:30- klasa 7 spotkanie z wychowawcą w sali nr 14
17:30- klasa 8 spotkanie z wychowawcą w sali 5
Zwracamy się z prośbą do Państwa o zachowanie środków ostrożności-obowiązują środki ochrony osobistej (maseczka, dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznej odległości).
Organizacja szczepień – informacja
Szanowni Rodzice,
W nawiązaniu do spotkania z Państwem dotyczącego organizacji szczepień w szkole, umieszczamy zestaw materiałów przygotowanych przez MEiN.
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące szczepienia dziecka przeciw COVID-19.
Do wiadomości dołączamy również list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.
Wśród załączników znajdą Państwo także Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.
Szczegółowe informacje znajdą Państwo także na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek.
Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu.pdf
eduresized_rekomendacje_dla_rodzicow_plakat_informacyjny.png
eduresized_szczepienia_uczniow.png
Szczepienia-profilaktyka_choroba_zakaznych_materialye_dukacyjne.pdf
Dyrektor szkoły
Sylwia Pela
Zapisy do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022
Procedura przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej