Bezpieczne wakacje
Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.
Poniżej prezentacja omawiająca różne aspekty bezpieczeństwa w trakcie wakacji: nad wodą, w lesie, na rowerze itd.
Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą. Jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Nabierzcie sił i motywacji, abyśmy wszyscy po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do szkoły.
LITERATURA PIĘKNA A ZDROWIE
Książki opowiadają nam mnóstwo ciekawych historii, niekiedy wprowadzają w inny świat, czasem bywają naukowe, a czasem wyciskają łzy. Wy doskonale wiecie, jak książki na Was działają. Jednak zazwyczaj siadając z książką nie zastanawiamy się głębiej nad jej wpływem na nasze zdrowie psychiczne. Może czas przyjrzeć się działaniom książek na nas umysł?
PODSUMOWANIE KONKURSU ,,Nie zgadzam się na takie zachowanie!”.
Szkoła jest miejscem gdzie uczniowie mają stworzone idealne warunki do zdobywania wiedzy oraz rozwijania własnych zainteresowań. Odgrywa ona ważną rolę w zakresie edukacji zdrowotnej oraz promocji zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Uczy właściwego stylu życia, a w szczególności wpaja uczniom potrzebę dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne własne oraz innych.W związku z przystąpieniem do programu Szkoła Promująca Zdrowie, mając na uwadze dobro psychiczne dzieci i młodzieży, oraz ich relacje koleżeńskie przeprowadziliśmy konkurs na najlepsze opowiadanie zatytułowane: ,,Nie zgadzam się na takie zachowanie!”.
Konkurs był skierowany dla uczniów klas IV-VIII. Odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu była pani Agnieszka Mijakowska. Komisja w poniższym składzie dokonała oceny prac konkursowych.:
- P.Agnieszka Mijakowska
- P.Sylwia Pela
- P.Karolina Kajetaniak
- P.Katarzyna Nowak
Jury konkursowe przyznało następujące :
I miejsce:
Brzeziński Bartosz klasa 4
II miejsce:
Popławska Natalia klasa 6
III Miejsce:
Kwiatkowski Mikołaj klasa 7Wszystkim gratulujemy weny twórczej oraz lekkiego pióra.
Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone w czerwcu.
Poniżej prezentujemy zywcięskie i wyróżnione prace:
Bartek-Brzezinski-kl4-1(1).pdf
Zuzia-Jachimowicz-kl4(1).pdf
Marek_Kawczynski_kl6(1).pdf
Natalka-Poplawska-kl6(1).pdf
Mikolaj_Kwiatkowski_kl7(1).pdf
Robert-Brzezinski-kl7(1).pdf
Krzysiek-Szlaga-kl8(1).pdf
Egzamin Ósmoklasisty 2020/2021
Terminy egzaminu ósmoklasisty - maj 2021 r.
język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) godz. 9:00
matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) godz. 9:00
język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) godz.9:00
Wytyczne CKE, MEiN oraz GIS dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021r. egzaminu ósmoklasisty:
Wytyczne_dotyczace_organizowania_i_przeprowdzania_w_2021r._EO.pdf
Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym 2020/2021. Aktualizacja 2 z 19 kwietnia 2021r. :
Informacja_o_sposobie_organizacji_i_przerowadzania_EO.pdf
Wymagania egzaminacyjne dotyczące egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 :
Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty - 2 lipca 2021 r.
Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji - do 8 lipca 2021 r.
Termin wydania zdającym zaświadczeń - 9 lipca 2021 r.
Dodatkowe informacje odnośnie przebiegu egzaminu, przykładowych arkuszy ósmoklasisty, informatorów ósmoklasisty znajdziecie na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Dodatkowe terminy egzaminu ósmoklasisty - czerwiec 2021 r.
język polski – 16 czerwca 2021 r. (środa) godz. 9:00
matematyka – 17 czerwca 2021 r. (czwartek) godz. 9:00
język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r. (piątek) godz.9:00
Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego
Zapraszamy uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca.
Zasady udziału w konkursie
Inicjatywa jest skierowana do uczniów w wieku w wieku od 10 do 15 lat. Prace można przesyłać do 4 czerwca br. Rozstrzygnięcie konkursu (ogłoszenie listy laureatów) nastąpi najpóźniej do 21 czerwca br. Laureaci zostaną wyłonieni w 3 kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat.
Prace konkursowe
Praca konkursowa powinna mieć charakter edukacyjny i dotyczyć przepisów ruchu drogowego, a jednym z jej bohaterów powinien być Krokodylek Tirek. Może to być opowiadanie lub bajka. Praca nie powinna liczyć więcej niż 4000 znaków (bez spacji). Odczyt zwycięskiej pracy zostanie zarejestrowany i udostępniony w mediach elektronicznych GITD.
Szczegóły są dostępne w regulaminie.
Regulamin_Konkurs_na_najciekawsze_opowiadanie_lub_Bajke_BRD.pdf
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych (aktualizacja 4.05.2021 r.)
Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół.
Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa.
Informacja dla Uczniów klasy VIII
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami, przesłanymi przez Powiatowy Zespół Edukacji.
W załączeniu znajdują się informacje dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Sochaczewski na rok szkolny 2021/2022.
Logowanie kandydatów do szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się w dniu 17 maja 2021 r.
Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_na_rok_szkolny_2021-2022.docx
zasady_postepowania_rekrutacyjnego_na_rok_szkolny_2021-2022.docx
Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego - od 4 maja br.
Od 4 maja br. do szkół w trybie stacjonarnym wrócą dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Następnie od 15 maja br. zaplanowano wprowadzenie nauki hybrydowej dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas I-IV szkół średnich.
Od 29 maja br. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich wracają do nauki stacjonarnej.
Nauka stacjonarna będzie odbywała się w ścisłym reżimie sanitarnym (m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy).
Harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.
Więcej informacji:
Webinaria dla rodziców i nauczycieli
Drodzy Państwo,
poniżej przesyłamy link do strony Kuratorium Oświaty w Warszawie, na której znaleźć można nagrania webinariów.
Webinaria poruszają istotne tematy związane m. in. z potrzebami psychicznymi i emocjonalnymi uczniów, wspomaganiem dzieci w nauce, zapewnieniem bezpieczeństwa w sieci w okresie kształcenia na odległość oraz pomocny w rozwiązywaniu problemów, które mogą wystąpić po powrocie ucznia z nauki zdalnej do klasy szkolnej.
3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI
230 lat temu, nasi przodkowie mimo wielu niesprzyjających okoliczności, dokonali wielkiego dzieła – uchwalili w dniu 3 maja 1791 r. konstytucję- jedną z trzech pierwszych na świecie. Sytuacja polityczna ówczesnych czasów, nie pozwoliła nam się nią długo cieszyć, ale było to tak doniosłe wydarzenie, że do dziś wspominamy ją w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uchwalono je w 1919 r., a w wolnej Polsce obchodzimy je od 1990 roku.
Aby wczuć się w klimat czasów konstytucji, proponuję wam zabawę z escape roomem. Jeśli chcecie pochwalić się rozwiązaniem, przyślijcie mi zrzut ekranu lub zdjęcie na adres mailowy: ad.grzebiela@gmail.com
Oferta edukacyjna dla uczniów klasy VIII.
Zachęcamy uczniów klasy ósmej do zapoznania się o fertą edukacyjną Zespołu Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie.
OFERTA_2021_2022.pdf
przydatne_linki.pdf