Bilet powrotny do biblioteki-klasa 0-III

19.05.2021 11:42

"Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce"

Maksym Gorki

Akcja jest formą zabawy dla uczniów, w której mogą wziąć udział także rodzice, bowiem nie wymaga dużej aktywności ani przygotowań.
      Uczniowie otrzymują bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda.
      Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po oddaniu nauczyciel-bibliotekarz skasuje odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczeń otrzyma dyplom uznania.

• LITERATURA PIĘKNA A ZDROWIE

14.05.2021 11:14
      Książki opowiadają nam mnóstwo ciekawych historii, niekiedy wprowadzają w inny świat, czasem bywają naukowe, a czasem wyciskają łzy. Wy doskonale wiecie, jak książki na Was działają. Jednak zazwyczaj siadając z książką nie zastanawiamy się głębiej nad jej wpływem na nasze zdrowie psychiczne. Może czas przyjrzeć się  działaniom książek na nas umysł?
    • "Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą

13.04.2021 08:59

"Radiobook” to projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, którego celem jest popularyzowanie dzieł literackich.
      Wśród nich można znaleźć lektury szkolne oraz teksty należące do kanonu literatury polskiej i światowej. W każdy poniedziałek na kanale zamieszczane są kolejne tytuły czytane przez wybitnych aktorów m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera i wielu innych.

„Radiobooki” są dostępne bezpłatnie!

Do tej pory na kanale „Radiobook” pojawiły się m.in. interpretacje takich tekstów jak: „Zemsta” Aleksandra Fredry, „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza czy „Pożegnanie jesieni” Stanisława Ignacego Witkiewicza. W kolejnych odcinkach m.in. utwory Josepha Conrada czy Marcela Prousta.

"Radiobook" dostępny na kanale na Youtube, na Facebooku oraz w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka).

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQWyjXNGwJ4Nv2C5IMNSqMg

Facebook: https://www.facebook.com/radiobookpr

Czytelnicy na medal!

12.03.2021 13:36

Podsumowanie zimowej zabawy czytelniczej
      LITERACKIE BINGO

Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,
      Kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela,
      Który z nim smutki dzieli, pomaga radości,
      Chwile nudów odpędza, osładza cierpkości”.
      Ambroży Grabowski

Miło nam poinformować, że podsumowana została zimowa zabawa czytelnicza LITERACKIE BINGO, która trwała  od 1 do 26 lutego 2021 r. Zadaniem jej uczestników było przeczytanie jak nawiększej liczby książek według zadanych w karcie bingo tematów.

Wylosowani uczestnicy zabawy:

Furmanik Weronika klasa 0
      Kurzela Hanna klasa 0
      Białkowska Maria klasa 3

Wyróżnienie za wypełnienie wszystkich pól na karcie bingo otrzymują:

Białkowski Karol klasa 1
      Białkowski Tadeusz klasa 0

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie literackiej, serdecznie gratulujemy laureatom.

Stulecie urodzin K. K. Baczyńskiego.

24.02.2021 18:00
      Dokładnie w tym roku przypada 100 rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (1921-1944), słynnego poety, przedstawiciela Pokolenia Kolumbów oraz uczestnika Powstania Warszawskiego. Krzysztof Kamil Baczyński był nie tylko autorem wierszy –również malował i tworzył grafiki.