Rok 2021 rokiem Stanisława Lema!

29.01.2021 11:04
      We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.

• ZIMOWA ZABAWA CZYTELNICZA-LITERACKIE BINGO

27.01.2021 21:37

Szkolna biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w zimowej zabawie czytelniczej LITERACKIE BINGO!

To doskonała okazja do sięgnięcia po nieznanych autorów, przeczytania książek z różnych działów lub gatunków, których zazwyczaj nie czytamy.

Literackie Bingo to gra polegającą na wypożyczeniu i przeczytaniu książek pasujących do kategorii w sąsiadujących polach – pionowo, poziomo lub po skosie na Karcie Bingo.

CZYTAJ! ZBIERAJ! BAW SIĘ!

#FerieBezNudy czas zacząć!

08.01.2021 20:49
      Przygotuj się na świetną zabawę bez wyjeżdżania z domu!
      Ministerstwa Edukacji i Nauki i Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej zachęcają do spedzania ferii zimowych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. „Ferie bez nudy”. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia!
      W ferie pozwól sobie na troszkę więcej luzu i nadrób gamingowe zaległości i nie tylko. Towarzyszyć Ci będzie doborowa ekipa: Rojo, Ewron, Nervarien, Astrofaza i wielu innych! To będą super ferie! Let’s play!
      Twórcy tacy jak Headster, Prozure, Wielmoży pokażą Ci jak rozwijać swoją kreatywną pasję. Po ćwiczeniach z  instruktorami będziesz mógł pochwalić się własną animacją, filmem, portfolio rysunków i zdjęć oraz bujającym beatem.
      Ćwiczenia to nie tylko zdrowsze ciało. Ćwiczenia to przy okazji odpoczynek dla głowy. Dzięki trenerowi - Codziennie Fit każdy dzień przyniesie widoczne postępy. Wzmocnisz swoje ręce i nogi, poprawisz szybkość i równowagę. Jeśli się zaweźmiesz, to możliwe, że pod koniec ferii zrobisz szpagat. W skrócie: szóstka z WF-u jest w Twoim zasięgu.
      Zwiedzaj muzea i poszerzaj horyzonty bez wychodzenia z domu! Dzięki partnerom akcji Ferie bez Nudy poznasz tajemnice Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Adres do platformy:

Dziś ogladaj: Jak być dobrym w gry turowe z MKKR3?
      Sprawdź!!

„Ferie z TVP” – wyjątkowa propozycja dla rodzin

08.01.2021 20:51
      Czas spędzony w domu podczas ferii może być niezwykle inspirujący.
      Seriale oraz filmy dla dzieci i młodzieży, piłkarskie ABC, ćwiczenia fitness, nauka tańca i gotowania, wizyty w muzeach i galeriach sztuki – to tylko wybrane propozycje, które Telewizja Polska przygotowała dla uczniów na czas ferii zimowych.
      Mądra rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy edukacyjne i lifestylowe – wszystko to znajdziemy w nowej ofercie programowej przygotowanej przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

• życzenia

22.12.2020 12:39

DRODZY CZYTELNICY!

Świąt wesołych i zdrowych,
      wyzwań w życiu nowych.
      Uśmiechu i marzeń spełnienia,
      mniej biegania, więcej wytchnienia.
      Radosnych świąt Bożego Narodzenia!