• Psie troski.

• 29.11.2023 17:42
        • Za nami już kolejna omówiona lektura 📖,,Psie troski” autorstwa Toma Justyniarskiego czyli o niezwykłej przyjaźni na cztery łapy 🐶i dwa serca ❤️💜. To piękna, mądra i wzruszająca opowieść, która poruszyła serduszka uczniów klasy II😞  Autor porusza kwestie opieki nad zwierzętami i więzi jakie mogą stworzyć z człowiekiem. Gorąco zachęcamy do lektury🤓

• Zajęcia z DOGOTERAPII

• 10.11.2023 16:23
        • 10 listopada klasa 2 uczestniczyła w zajęciach z DOGOTERAPII przeprowadzonych pod kierunkiem Pani Agnieszki Tolman.

Co to takiego Dogoerapia?

Dogoterapia, jest  to metoda wspomagająca proces rehabilitacji, terapii i rozwoju z udziałem odpowiednio wyszkolonego psa terapeutycznego. Zajęcia z psem mogą mieć charakter rekreacyjny, edukacyjny lub terapeutyczny.

Pani Agnieszka przeprowadziła zajęcia, które dotyczyły różnych rodzajów emocji jakie towarzyszą psu oraz jego opiekunowi. W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się  jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego spotkania z psem. Prowadząca przedstawiła również zasady jakie należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się wsytuacji, gdy nas zaatakuje.
             W czasie zajęć drugoklasiści mogli osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy, smutek, znudzenie, radość.
             Nie przypadkowo pani Agnieszka wybrała temat dotyczący emocji, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom. Przeprowadzone zajęcia były doskonałym podsumowaniem omówionej lektury autorstwa Toma Justyniarskiego ,,Psie troski".

Pani Agnieszce Tolman bardzo dziękujemy za spotkanie,
          a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem dla uczniów klasy 2.

• 11 LISTOPADA-ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 10.11.2023 15:33
        • Przygotowując się do obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 2 przygotowali flagi oraz kotylionyheart

j