• ,,Mania dziewczyna inna niż wszystkie"

• 20.02.2024 15:42
        • W miniony piątek 16 lutego uczniowie klasy II zakończyli swoją przygodę z lekturą👩🏻‍🔬 ,,Mania dziewczyna inna niż wszystkie” autorstwa Julity Grodek.
          Jest to niezwykle interesująca opowieść o dorastaniu i karierze słynnej polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie👩🏻‍🔬🔬🧪. W książce nie brakuje wielu ciekawostek, które zachwycą i zaciekawią młodego czytelnika. Dzięki Manii, dziewczynie innej niż wszystkie dzieci zdobędą wiedzę o przydatności odkryć naukowych w życiu codziennym, oraz rozbudzą w sobie ciekawość wobec świata🌍.
          Na podsumowanie naszych zajęć uczniowie wykonali plakaty z podobizną Marii Skłodowskiej-Curie wraz z jej niezwykłymi osiągnięciami. Zachęcamy wszystkich do przeczytania w/w książki.📖

• Kapelusz Pani Wrony

• 06.02.2024 17:39
        • Kolejna lektura już za nami!
          Uczniowie klasy 2 zakończyli omawianie laktury napisanej przez Danutę Parlak ,,Kapelusz Pani Wrony".
          2 lutego 2024r. przypadał Światowy Dzień Głośnego Czytania, z racji tego święta drugoklasiści czytali samodzielnie przygotowane fragmenty książki. Poszło im znakomicie!  Podsumowaniem pracy z lekturą było wykonanie prac plastycznych i umieszczenie ich na klasowej gazetce.