• Skąd się biorą produkty ekologiczne.

• 16.05.2023 19:27
      • W kwietniu, w klasach I – III realizowane były zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, pod patronatem GIS oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
        Uczniowie podczas zajęć obejrzeli film animowany, wyjaśniający tematykę żywności ekologicznej, dowiedzieli się czym charakteryzują się produkty ekologiczne, jak są oznaczone i w jaki sposób trafiają na sklepowe półki. Przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania. Mówiliśmy również o konieczności zachowania prawidłowych nawyków higienicznych. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach, dzieląc się posiadaną wiedzą z zakresu ekologii i zdrowego żywienia. Na zakończenie zajęć każda klasa wykonała prace :
        - klasa I – historyjka obrazkowa „Jak powstaje chleb”
        - klasa II – piramida zdrowego żywienia
        - klasa III – mini plakat
        Projekt przeprowadziła pani Anna Krawczyk.