• Międzynarodowy Dzień Programisty

14.09.2023 18:37

13 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Programisty, który przypada  na 256 dzień roku. Liczba 256 nie jest przypadkowa – symbolizuje ona wszystkie możliwe wartości bajta w 8-bitowej postaci, znanej wszystkim programistom.

Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i II mieli okazję popracować nad kodowaniem własnych prac na razie tylko na kartce papieru. Zajęcia odbywały się w formie zabawy co przyniosło młodym programistom wiele radości.wink

• Program edukacyjny "Szkolne Przygody Gangu Swojaków"

20.09.2021 11:07
      Ruszaj poznawać jesienną przygodę i spędź czas na świeżym powietrzu!

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Wierzymy, że dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat, dlatego zachęcamy uczniów klasy 0-IV do udziału w  nowym programie edukacyjnym   "Szkolne Przygody Gangu Swojaków".

Celem programu  "Szkolne Przygody Gangu Swojaków" jest przede wszystkim ukazanie uczniom piękna polskiej przyrody oraz zachęcenie ich do oderwania wzroku od ekranu i zainteresowania się naturą. Zmotywowanie ich do okrywania natury i spedzamia czasu na świeżym powietrzu.

Każdy uczeń otrzymał "Dziennik Troskliwego Odkrywcy" w którym, za wykonanie każdego zadania będzie zbierał odznaki Troskliwego Odkrywcy!

Drogi Przyjacielu Życia!

03.03.2021 09:33
      Szkolne Koło Wolontariatu  zaprasza do włączenia się w akcję
      Wielkopostne Porządki.
      Tym razem pragniemy pomóc mieszkańcom ośrodków dla osób niepełnosprawnych oraz domów pomocy społecznej, zaopatrując ich w chemię gospodarczą (np. płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg etc.).

Akcja w naszej szkole trwa od 03 marca do 19 marca 2021r.
      Przyniesione rzeczy prosimy zostawić w pudełku przy wejściu do szkoły.

ZIMOWA ZABAWA CZYTELNICZA-LITERACKIE BINGO

03.03.2021 09:31

Szkolna biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w zimowej zabawie czytelniczej LITERACKIE BINGO!

To doskonała okazja do sięgnięcia po nieznanych autorów, przeczytania książek z różnych działów lub gatunków, których zazwyczaj nie czytamy.

Literackie Bingo to gra polegającą na wypożyczeniu i przeczytaniu książek pasujących do kategorii w sąsiadujących polach – pionowo, poziomo lub po skosie na Karcie Bingo.

CZYTAJ! ZBIERAJ! BAW SIĘ!

• Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

03.03.2021 09:30

Zaangażowaliśmy naszą szkołę w  kampanię edukacyjno-charytatywną, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk.  Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.