• Nadanie Szkole Podstawowej w Budkach Piaseckich imienia Fryderyka Chopina

• Nadanie Szkole Podstawowej w Budkach Piaseckich imienia Fryderyka Chopina i wręczenie sztandaru było ważnym wydarzeniem, wieńczącym wysiłki organizatorów oraz dotychczasową pracę całej społeczności szkolnej. Osobę patrona w tajnym głosowaniu jednogłośnie wybrała rada pedagogiczna wraz z rodzicami i uczniami. W uroczystości, która odbyła się 17 października, udział wzięli zaproszeni goście.

Ta wyjątkowa uroczystość miała podniosły charakter i niezwykłą oprawę. Rozpoczęła się mszą świętą w pobliskiej kaplicy pw. bł. Rafała Chylińskiego, podczas której proboszcz parafii w Niepokalanowie ojciec Andrzej Sąsiadek poświęcił sztandar szkoły. Dalsze obchody święta miały miejsce na szkolnej sali gimnastycznej.

W części oficjalnej dyrektor Ewa Piotrowska po powitaniu licznych gości przybliżyła historię placówki, sięgającą okresu międzywojennego. Ówczesna Publiczna Szkoła Powszechna w Witoldowie z siedzibą w Dębówce liczyła 4 nauczycieli, a wśród przedmiotów, oprócz języka polskiego, historii czy geografii, były na przykład sprawowanie, pilność, roboty kobiece. Budowę obecnej siedziby zakończono w 1978 r. W ostatnich latach wygląd i wyposażenie placówki bardzo się zmieniły. Urządzono pracownię komputerową, gabinet lekarski, wybudowano parking, chodniki, wiatę na rowery, plac zabaw, salę gimnastyczną, zamontowano monitoring. Obecnie do szkoły uczęszcza 115 uczniów.

Marek Olechowski, wójt gminy Teresin, dokonał aktu nadania szkole imienia, odczytując stosowną uchwałę Rady Gminy. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia sztandaru, który dyrektor Piotrowska przekazała uczniom. Ci zaś złożyli uroczyste ślubowanie.

Po części oficjalnej uczniowie przygotowali program artystyczną przedstawiający życie Fryderyka Chopina.

W uroczystości udział wzięli także: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Łopata, Bogusław Bęzel, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, przedstawiciele władz gminy Teresin, dyrektorzy okolicznych szkół, reprezentanci instytucji kulturalno-oświatowych.