• Skąd się biorą produkty ekologiczne?

• 24.04.2024 17:49
        • Okres wczesnoszkolny i przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat.

24 kwietnia Pani Ania Krawczyk przeprowadziła pogadankę połączoną z warsztatami dla klas I-III oraz dzieci z grupy przedszkolnej na temat żywności ekologcznej.

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Szczegółowe cele programu:

1.Zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
          2.Kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
          3.Propagowanie zdrowego stylu życia,
          4.Zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

• Dbam o zdrowie!

• 24.04.2024 17:36
        • 23 kwietnia  uczniów klas I- III oraz dzieci z grupy przedszkolnej odwiedziła pani Hanna Uchman, pielęgniarka szkolna. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani Hania przeprowadziła pogadankę na temat zbilansowanej diety dziecka. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy się odżywiać, aby być zdrowym,  jakiej wielkości porcje jedzenia powinny zjadać oraz jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Hani za podzielenie się swoją wiedzą.

• Mocne strony

• 24.04.2024 14:11
        • Mocne strony szkoły:

To, co nas wyróżnia od innych szkół, które nie podejmują działań związanych z funkcjonowaniem SzPZ:
          • Program Promocji Zdrowia jest wpisany w koncepcję pracy szkoły i jest jednym z naszych priorytetów
          • cała społeczność szkolna angażuje się w działania prozdrowotne, które są planowane, długofalowe i cykliczne
          • realizujemy zewnętrzne programy i projekty wewnętrzne z zakresu promocji zdrowia
          • społeczność szkolna, w tym rodzice uczestniczą w szkoleniach z udziałem specjalistów
          • organizujemy integrujące zajęcia otwarte, warsztaty żywieniowe,  różne formy czynnego wypoczynku oraz zajęcia sportowe z udziałem rodziców, uczniów i nauczycieli
          • szkoła współpracuje z wieloma instytucjami w celu ochrony i poprawy zdrowia.

• Bezpieczni w sieci-DBI2024

• 14.03.2024 18:17
        • W ramach obchodu tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach I-VII przeprowadzono pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy. Uczniowie klas młodszych oglądali kreskówki „Sieciaki” oraz uczestniczyli w dwóch lekcjach online pod tytułem: ,,Sieciaki-Pięć zasad bezpieczeństwa” oraz ,,Sieciaki-Poznaj bezpieczny Internet”. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. W lekcjach online uczestniczyły również klasy IV-VII gdzie tematem spotkania była ,,Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?” Pod koniec zajęć uczniowie dyskutowali, dzielili się swoimi doświadczeniami, wyciągali wnioski. Podsumowaniem działań stanowiło wzięcie udziału w konkursie pod hasłem ,,RAZEM DLA LEPSZEGO INTERNETU”

protokol-z-konkursu(2).pdf