• DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

• 27.10.2023 12:29
        • 10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem tego święta jest promocja zdrowia psychicznego, ale także zwrócenie uwagi ludzi na problemy natury psychicznej, z którymi obecnie zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją i edukacja.
          Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to zawsze doskonała okazja do podkreślenia roli edukacji i wsparcia w dziedzinie zdrowia psychicznego. Warto uczyć się o tym, jak rozpoznawać objawy problemów zdrowia psychicznego u siebie i innych, jak udzielać wsparcia oraz szukać profesjonalnej pomocy. Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w szkole zawsze pomagają w rozpowszechnianiu informacji na ten temat i wspierają w lepszym zrozumieniu swoich emocji. Niemal każdy młody człowiek doświadcza okresów stresu, lęku, czy smutku w różnych momentach życia.
          Dlatego właśnie w naszej szkole w dniu 25 października odbyły się warsztaty, aby jeszcze bardziej podkreślić znaczenie opieki nad własnym umysłem i emocjami. Podjęte działania przebiegały wielotorowo. Uczniowie zostali zapoznani z numerami telefonów zaufania. Mogli również samodzielnie spróbować poszukać rozwiązania problemów swoich rówieśników.
          Powstała również szkolna skrzynka zaufania. Dzięki tej skrzynce uczniowie będą mieli możliwość podzielić się informacjami o problemach naszej szkoły, swojej klasy czy też swoich rówieśników, o których dorośli często nie mają pojęcia. Dzięki listom i sygnałom wrzucanym do skrzynki możliwe będzie reagowanie przez dorosłych w sytuacjach kryzysowych, w celu zapewnienia uczniom niezbędnej pomocy i wsparcia. Funkcjonowanie skrzynki zakłada współpracę specjalistów i nauczycieli zatrudnionych w szkole oraz współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami.

• Cyberlekcje przed nami!

• 12.10.2023 15:26
        • Już niebawem w naszej szkole odbedzie się cykl webinariów poświęcony cyberbezpieczeństwu w sieci dzieci i młodzieży.

• 17 października, godzina 8:55: Ewa Domańska – klasy 4-6. Nadużywanie nowych technologii.

• Dzień uśmiechu

• 10.10.2023 14:52
        • Zespół do spraw promocji zdrowia 6 października 2023r. zorganizował w szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego radosnego święta jest żółta uśmiechnięta buzia symbolizująca promienny uśmiech i radość z życia - to za czym często tęsknimy i co chcielibyśmy widzieć jak najczęściej na twarzach otaczających nas ludzi. 😊☺️😄😀☺️😊😄😀😄😊😀😊☺️☺️😄😀😀
          Zapraszamy na film:
          Movie001.mp4