• Razem na Święta

03.12.2020 13:01

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

Zaproponowane działania w ramach akcji „Razem na Święta” w naszej szkole:

•    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich do szkoły (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
      •    samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
      •    przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
      •    zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
      •    wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Chętnie poznamy inne działania  lub pomysły realizowane przez uczniów i nauczycieli.  Napiszcie na e-dzienniku do p.Kajetaniak lub p. Nowak.

NIE WYKRĘCAJ SIĘ - WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE

25.11.2020 18:24

ZBIERAJ NAKRĘTKI!

Wzorem lat poprzednich w roku szkolnym 2020/2021 Szkolne Koło Wolontariatu kontynuuje w naszej szkole akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.).

Nakrętki przyniesiemy po powrocie do szkoły :)

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, UCZNIOM I ICH RODZICOM,
      którzy włączyli się w ww. akcję w zeszłym roku szkolnym i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO ZBIÓRKI NAKRĘTEK?

Do kiedy trwa akcja?
      Akcja trwa nieprzerwanie cały rok!

Kto może włączyć się do zbiórki?                                                                                                                                        Każdy!
      Do akcji może włączyć się każdy uczeń naszej szkoły. Zachęcamy naszych uczniów do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swojej rodziny i znajomych.W szkole znajdują się pudła, do których należy wrzucać nakrętki lub przekazać nakrętki p.Nowak lub p.Kajetaniak.

• napojach do picia,
      • chemii gospodarczej (szampony, dezodoranty itp.),

Zbieramy nakrętki tylko i wyłącznie plastikowe po:

• nakrętki po kawie.         .

TO CO WKRĘCAMY SIĘ W POMAGANIE?

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek”

03.11.2020 11:25
      Szanowni Państwo, drogie Dzieci!
      Nasza szkoła przystąpiła do programu "Mała książka-wielki człowiek".
      Trzeci etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Projekt rozpoczniemy w listopadzie 2020 roku, przekazując wszystkim pierwszoklasistom przygotowane dla nich Wyprawki Czytelnicze.

,,Szkoła pamięta"

03.11.2020 10:35
      Szkolne Koło Wolontariatu, włącza się do akcji
      - upamiętnienia ważnych postaci i wydarzeń!
      Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.