• ,,Czyste powietrze wokół nas"

• 12.06.2023 08:28

• Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne. W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do programu pt. ,,Czyste powietrze wokół nas".

Cele programu:

-   uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata

-   zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego

-   wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego

-  zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów

-  zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

Program „ Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Chętnie uczestniczyły w zajęciach, łatwo przyswajały informacje na temat problemu dymu tytoniowego oraz jak unikać sytuacji, w których dzieci przebywają w pomieszczeniach zadymionych.