• Wycieczka Rowerowa do Pałacu w Teresinie 2009r

• 24.03.2020 10:14
      • Wycieczka Rowerowa do Pałacu w Teresinie
        Piętnastego września 2009 roku odbyła się wycieczka rowerowa do Pałacu w Teresinie, zorganizowana przez wychowawców klas III-VI, a także nauczycieli i rodziców.
      • Głównym celem było zwiedzanie parku wokół pałacu. Trasa prowadziła przez miejscowości: Budki Piaseckie, Nowa Piasecznica i obrzeża Teresina. Droga ta wiodła przez las i liczyła około 10 km.Dobrze wyposażeni wyruszyliśmy spod szkoły o godzienie10.10. Do Nowej Piasecznicy jechaliśmy drogą asfaltową, dalej polną i leśną. Przejeżdżaliśmy obok „Prologis Park Teresin”. Po kilku minutach dojechaliśmy do upragnionego celu. Cała droga zajęła około 45 minut.Po ustawieniu rowerów zajmowaliśmy miejsca, a pan Radosław Jurzyk rozpalał ognisko. Część dzieci pobiegła bawić się w labiryncie, a druga wypoczywała przy ognisku.
        Po zabawie upiekliśmy sobie kiełbaski. Następnie graliśmy w zbijaka. Chcieliśmy, aby ktoś z opiekunów zagrał z nami, ale nikt się nie zgodził, więc graliśmy sami.
        Gdy panie pozwoliły się turlać z górek, większość dzieci szybko tam pobiegła. W tym czasie p.Tymorek z grupą dzieci poszła do lasu na spacer. Niestety, gdy wrócili, musieliśmy już jechać.
        Ustawiliśmy się i wybraliśmy się w drogę powrotną. W czasie, gdy wracaliśmy kilku osobom spadał łańcuch. Niebawem do nas dojechali z p. A.Mijakowską.
        W dalszej drodze było już lepiej. Dojechaliśmy bez nieprzyjemnych zdarzeń. W szkole byliśmy o godzinie 14.06. Wycieczka była fajna i ciekawa. Do domu wróciliśmy zmęczeni, lecz radośni.
        autor artykułu : Kowalska Anna -Klasa V