• Podsumowanie konkursu " Z Natury Segreguję " 2009r
      • Podsumowanie konkursu " Z Natury Segreguję " 2009r

      • 24.03.2020 11:10
      • Na przełomie października i listopada uczestniczyliśmy w akcji „…z natury segreguję „Przez dwa tygodnie segregowaliśmy śmieci do różnych pojemnikówv
      • Na przełomie października i listopada uczestniczyliśmy w akcji „…z natury segreguję „Przez dwa tygodnie segregowaliśmy śmieci do różnych pojemników.Koordynatorem tej ekologicznej akcji była p. Sylwia, Pela,która nadzorowała odpowiednią segregację a wcześniej udzielała uczniom każdej klasy kilka rad i uświadamiała, po co tak naprawdę należy rozdzielać odpady.Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w akcję, ale także wzięliśmy udział w konkursach ( plastycznym, fotograficznym i technicznym) oraz przygotowaliśmy krótki montaż słowno- muzyczny przy realizacji, którego bardzo pomogły nam panie Krystyna Panek i Wiesława Tymorek.Twórcą scenariusza według własnego pomysłu i szerokich horyzontów była p. Wiesia Tymorek,której twórczość jest bardzo kreatywna.

        Dnia 6 listopada udaliśmy się do Hali Sportowej w Teresinie, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie całej akcji.

        A nie było łatwo, bo w całej akcji uczestniczyło aż 8 szkół.

         

        W konkursie plastycznym wyróżnienia otrzymali

        1. Natalia Brejnak -kl I
        2. Karolina Kapusta -kl III
        3. Ola Panek – Kl III
        4. Oliwia Komendarek – kl III
        5. Klaudia Wysoka – kl V
        6. Karolina Woźnicka –kl VI

        Organizatorzy zapewnili także wspaniałą zabawę oraz konkursy, które rozgrywały się bezpośrednio na Hali.

        Jednym z nich było przeciąganie liny, w którym

        Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne II miejsce.

        Odbył się także konkurs tańca gdzie z ponad 200 dzieci

        Do ścisłego finału zakwalifikowali się.

        Honorata Jankowska,Martyna Roszewska i Dawid Kujawa

        ( należy dodać, że Dawid był jednym z najmłodszych uczestników, bo ma zaledwie 6 lat)

        Ogromnie się ucieszyliśmy, gdy okazało się,

        Że Martyna zajęła II miejsce a Dawid III miejsce

         Kiedy zaprezentowaliśmy się już na scenie i jako jedyni otrzymaliśmy nagrody dla każdego uczestnika odetchnęliśmy z ulgą

        Zabawa była wspaniała,ale my czekaliśmy na ostateczny werdykt.

        I nagle TAK!!!!!!!!!

        Już skaczemy już krzyczymy,ręce w górę

        Bo okazało się, że

        Przyznano nam zaszczytne I miejsce

         

        Otrzymaliśmy cenną nagrodę

        (projektor wraz z ekranem)

        Radość Była ogromna i pełna satysfakcji.

        Pani dyrektor Ewa Piotrkowska podziękowała wszystkim za tak wspaniałe wyróżnienie i zaangażowanie.

        HURA!!!!!

        Cieszymy się bardzo,a jeśli będzie możliwość za rok pokażemy, na co nas jeszcze stać,
         

         

         

        (Poniżej artykuł Z Gazetki szkolnej)

         

         

         

        W ramach projektu "W Trosce o Naturę" realizowany jest ogólnopolski cykl lokalnych akcji edukacyjnych dla dzieci "… z natury segreguję!", który w bezpieczny i ciekawy sposób przekazuje najmłodszym idee ochrony środowiska, segregacji odpadów opakowaniowych i racjonalnej gospodarki odpadami. W ramach akcji prowadzone są lekcje edukacyjne promujące selektywną zbiórkę odpadów opakowaniowych oraz szereg konkursów i działań praktycznych. Najmłodsi biorący udział w akcji stają się jej „ambasadorami”, przekazując zdobytą wiedzę i dobre nawyki innym, w tym również swoim rodzicom. Ideą akcji jest to, aby dotrzeć z przekazem edukacyjnym i wiedzą realizowaną w praktyce do poszczególnych społeczności lokalnych. Akcje edukacyjne mają na celu kształtowanie zachowań proekologicznych wśród najmłodszych Polaków w myśl powiedzenia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. W ramach akcji przeprowadzony został konkurs selektywnej zbiórki opakowań. W cenie poszczególnych szkół liczyła nie tylko ilość posegregowanych opakowań, ale przede wszystkim jakość segregacji. Obył się również konkurs plastyczny, techniczny i fotograficzny. Uczniowie naszej szkoły z przyjemnością uczestniczyli w ratowaniu naszej ziemi i rysowali prace oraz wykonywali śmieszne stworki z udziałem surowców wtórnych. Fotografie przyniesione do szkoły były szokujące, chyba nikt z nas nie spodziewał się, że człowiek potrafi posunąć się aż tak daleko. Dzięki pani Sylwii Pela, która była organizatorem tego konkursu w naszej szkole mogliśmy pomóc naturze. Powinniśmy zastanowić się nad tym, co robimy. Wyrzucanie śmieci do rowów naprawdę nie jest rozsądne, a niszczymy i zatruwamy życie nie tylko sobie, ale także innym!!! Na oficjalne rozstrzygnięcie pojechaliśmy do Teresina. Najpierw zostaliśmy nagrodzeni za prace fotograficzne oraz techniczne.

         

         

        Miłą wiadomością były wyróżnienia w konkursie plastycznym. Otrzymali je: Oliwia Komendarek, Ola Panek, Karolina Kapusta, Natalia Brejnak, Klaudia Wysocka. Na zdjęciu Natalia Brejnak wyróżniona w konkursie plastycznym.

        Przedstawiliśmy również krótką część artystyczną, za którą zostaliśmy nagrodzeni skromnymi upominkami i gromkimi brawami. W czasie krótkich przerw zorganizowane były ciekawe zabawy i interesujące konkursy np. przeciąganie liny, taniec oraz slalom butelką.

         

         

         

        Z przyjemnością obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych i fotograficznych.

        W konkursie fotograficznym Paulina Paruszewska otrzymała II miejsce, a Karolina Woźnicka
         

         

         

         

        Na samym końcu rozstrzygnięty został konkurs techniczny, za który uczniowie naszej klasy również otrzymali fajne nagrody. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Karolina Woźnicka, Honorata Jankowska i Paulina Paruszewska.

        Mam nadzieje, że uczniowie naszej szkoły zawsze będą uczestniczyli tak chętnie w różnego rodzaju konkursach ekologicznych.

         

         

         

        Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce. Zebraliśmy najwięcej śmieci i posegregowaliśmy je najlepiej.

        Paulina Paruszewska

         

         

         

         

         

         
      • Wróć do listy artykułów