• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Sochaczewski na rok szkolny 2023/2024.

• 10.05.2023 12:05
      • Terminy postępowania rekrutacyjnego zostały określone w Załączniku Nr 1 do zarządzenia Nr 8 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2023 r.
        Kandydaci do szkół mogą składać wnioski o przyjęcie w terminie od 15 maja 2023 r. do 19 czerwca 2023 r. do godz. 15.00.
        UWAGA! Wyjątek!  Kandydaci, którzy we wniosku na liście preferencji wybiorą oddział przygotowania wojskowego w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie (niezależnie czy na miejscu pierwszym czy kolejnym), składają wniosek w szkole pierwszego wyboru w skróconym terminie tj.: od 15 maja 2023 r. do 29 maja 2023 r. do godz. 15.00.  Po tym terminie nie będzie możliwości ubiegania się o przyjęcie do oddziału przygotowania wojskowego w terminie podstawowym.
        W przypadku tego oddziału kandydatów będzie obowiązywała dodatkowo próba sprawności fizycznej przeprowadzona w terminie 1-2 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie ( dotyczy to każdego kandydata, który wybrał ten oddział na miejscu pierwszym lub kolejnym).
        Rekrutacja odbywa się za pomocą elektronicznego systemu naboru.
        Adres strony dla kandydata:  sochaczew.edu.com.pl
        W systemie kandydat zakłada swoje indywidualne konto (ważne! pamiętać login i hasło) wypełnia wniosek o przyjęcie do szkoły, a następnie wydrukowany i podpisany przez rodziców/prawnych opiekunów zanosi wraz z załącznikami do szkoły pierwszego wyboru.
        Lista preferencji - to lista wszystkich oddziałów, wybranych przez kandydata, uszeregowanych według poziomu istotności, od oddziału, na którym zależy mu najbardziej, do oddziału, na którym zależy mu najmniej.
        Szkoła pierwszego wyboru - to placówka, którą we wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej kandydat wybrał na pierwszym miejscu.
        Dodatkowe dokumenty do wniosku:
        • Kandydat do oddziału przygotowania wojskowego do wniosku dołącza orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o posiadaniu bardzo dobrego stanu zdrowia umożliwiającego podjęcie nauki w tym oddziale oraz pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do tego oddziału. Wzór pisemnej zgody rodziców w plikach do pobrania w systemie elektronicznego naboru.
        • Kandydat, który zaznaczy we wniosku, że spełnia dodatkowe kryterium brane pod uwagę                                     w procesie rekrutacji, dołącza do wniosku odpowiedni dokument potwierdzający jego spełnianie.
        UWAGA! Kandydaci mogą wybierać dowolną liczbę szkół i oddziałów z oferty naboru - nie ma żadnych ograniczeń.
        Wprowadzanie zmian we wniosku:
        W celu wprowadzenia zmian należy zalogować się do systemu, następnie kliknąć pozycję menu: Wniosek. Po kliknięciu odpowiednich odnośników w prawym panelu kandydat może:
        • zmienić swoje dane osobowe,
         • zmienić preferencje,
        • ponownie wydrukować wniosek i dostarczyć go do szkoły.
        UWAGA! O przyjęciu do szkoły nie decyduje kolejność zgłoszeń, tylko suma uzyskanych punktów.
        Punkty naliczane są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 listopada 2022 r.                w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.
        Obowiązkowo brane są pod uwagę oceny z j. polskiego i matematyki oraz dodatkowo 2 innych przedmiotów, wymienionych na świadectwie, ustalonych przez dyrektora szkoły dla danego oddziału.
        Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej znajduje się pod adresem: