• Bieg po Zdrowie!

• 20.02.2024 14:59

• Profilaktyka palenia tytoniu jest bardzo ważna, dlatego uczniowie kl.IV wzięli udział w programie pt.,,Bieg po zdrowie”.
        Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
        Uczniowie obejrzeli filmy i prezentację promujący zdrowy tryb życia. Dowiedzieli się jak palenie tytoniu i e-papierosów wpływa na zdrowie. Poznali sposoby radzenia sobie z uzależnieniem. Na koniec czwartoklasiści wspólnie wykonali plakat, którego motywem przewodnim było hasło – Palnie Papierosów Szkodzi Zdrowiu.

Uczniowie po realizacji programu ,,Bieg po zdrowie”:

-usystematyzowali swoja wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu,
        -dowiedzieli się jakie szkodliwe dla naszego organizmu związki znajdują się w papierosach oraz e-papierosach,
        - mają świadomość jakie choroby oraz powikłania może spowodować dym nikotynowy,
        - wiedzą w jaki sposób można spędzić czas, aby nie myśleć o paleniu papierosów,
        - znają realne koszty zakupu paczki papierosów, potrafią obliczyć koszt miesięczny.