• Bieg po zdrowie - program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

18.04.2023 12:15

W roku szkolnym 2022/2023 realizujemy program „Bieg po zdrowie".  Ogólnopolski program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Program ten jest przeznaczony dla dzieci w wieku 9-10 lat czyli uczniów klas IV szkoły podstawowej.

CELE PROGRAMU TO:

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieżypokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego
      • zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
      • Zwiększenie wiedzy u uczniów na temat skutków palenia papierosów,
      • Uzyskanie przez uczniów wiedzy na temat liczebności osób niepalących i palących w naszym kraju,
      • Pokazanie dzieciom zalet nie palenia.

Zajęcia  w klasie IV z programu „ Bieg po zdrowie „ przeprowadziła pani Justyna Kamińska. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadankach i zajęciach warsztatowych.

• #ŻyjDobrze - Higiena osobista

17.04.2023 17:29
      Przed Świętami Wielkanocnymi pielęgniarka szkolna p. Hanna Uchman przeprowadziła w młodszych klasach pogadankę na temat higieny osobistej oraz pokzała uczniom
      jak właściwie myć ręce. Pani Hanna ogłosiła konkurs na najładniejszą figurkę z mydła tzw. ,,MYDŁOMENA". A oto nasze prace:
      smiley

#ŻyjDobrze - Higiena osobista

12.04.2023 16:48
      Program edukacyjny #ŻyjDobrze koncentruje się na propagowaniu zdrowego stylu życia wśród uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej szkół podstawowych. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie jako instytucja szeroko i wielopłaszczyznowo działająca na rzecz zdrowia publicznego, od lat podejmuje zorganizowane działania w zakresie ochrony zdrowia. Pragniemy przypomnieć podstawową wiedzę w pięciu kluczowych obszarach zdrowia: aktywności fizycznej, higienie, zdrowym żywieniu, zdrowiu psychicznym i profilaktyce.
      Pamiętajmy, że codzienne decyzje kształtują indywidualny stan zdrowia i wpływają na ogólny dobrostan każdego z nas!

Higiena jest niezwykle istotnym aspektem naszego codziennego życia. Dlatego dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniowie klasy 1 wzięli udział w pogadance przeprowadzonej przez pielęgniarkę szkolną p.Hannę Uchman, temat spotkania to: ,,Higiena osobista".
      Poruszono następujące tematy:
      • Regularne mycie rąk
      • Systematyczne mycie zębów
      • Higiena ciała

• Kleszczom mówimy NIE!

31.03.2023 08:39

W roku szkolnym 2022/2023r. klasy 4-6 uczestniczy w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!", którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. W ramach programu uczniowie zapoznali się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobyli wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznali sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zapoznali się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami.

Sałatki pełne witamin.

30.03.2023 19:39
      Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki laugh W ubiegłym tygodniu zajęcia w klasie pierwszej upłynęły pod hasłem ,, Jak dbać o swoje zdrowie? Rola witamin w organizmie człowieka". Uczniowie wiedzą, że nie tylko należy dbać o zdrowie ale również jak przgotować smaczną i zdrową sałątkę owocową. Było pysznie i kolorowo!