• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka oraz specjalny czat internetowy

        • 22.04.2022 10:03

        • Szanowni Państwo

          od 2020 r. działa darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem.

           

          Telefon i czat zapewniają młodym ludziom bezpieczną przestrzeń, w której są wysłuchiwani i mogą bez obaw, nawet anonimowo, przedstawić swoją perspektywę sytuacji, w jakiej się znaleźli. Nasi specjaliści umożliwiają także włączanie rodzin dzieci lub szkoły w proces koniecznych zmian

           

          Ponadto z uwagi na obecną sytuację w Ukrainie i przyjęcie do szkół dzieci i młodzieży ukraińskiej uruchomiłem w ramach Dziecięcego Telefonu Zaufania dyżury psychologów Warszawa, 14 kwietnia 2022 roku w języku ukraińskim i rosyjskim. Przebywający na terenie Polski małoletni z Ukrainy wymagają specjalnych oddziaływań psychologicznych, a także wsparcia informacyjnego, które dzięki dyżurowi psychologa biegle mówiącego w ich ojczystym języku są w stanie otrzymać. Lista dyżurów telefonicznych skierowanych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy znajduje się na stronie: ww.brpd.gov.pl.

           

          Kwietniowe dyżury psychologa w języku ukraińskim i rosyjskim:

          19.04 – godz. 8-15

          20.04 – godz. 8-14

          20.04 – godz. 14-22

           21.04 – godz. 8-14

          21.04 – godz. 15-22

          26.04 – godz. 9-14

          27.04 – godz. 9-14

          27.04 – godz. 14-22

          28.04 – godz. 15-22

           

          Także w każdy poniedziałek w godzinach od 18 do 20 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców. Ufam, że wspólnymi siłami będziemy mogli pomóc jak największej liczbie dzieci i młodzieży

        • więcej
        • Konkurs organizowany przez OSE - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna „Historie z sieci wzięte”

        • 30.03.2022 09:14
        • Balladyna chce wpuścić swoją siostrę w e-maliny. Czy Alinie uda się uniknąć podejrzanych maili, SMS-ów, spamu i niebezpiecznych aplikacji, wysyłanych jej na telefon przez siostrę? Co mogłaby zrobić, aby nie dać się złapać na e-haczyk?

          Kaczątko jest bardzo zmartwione. Niemiły kolega zrobił mu telefonem zdjęcie i rozesłał je do wszystkich w klasie – widać na nim naszego bohatera z dziwną miną.

          Ikar za bardzo odleciał w przestrzeń internetu, spędzając przed komputerem zbyt wiele czasu. Mądry Dedal zastanawia się, jak zaciekawić młodego Ikara światem offline. Podpowiedzcie mu, co mógłby zrobić!


          Czy zastanawiacie się Państwo czasem nad bezpieczeństwem swoim i swoich dzieci podczas korzystania z sieci? 👩‍💻📱💻
          Jak uchronić dziecko przed niebezpiecznymi treściami, fake newsami, jak nauczyć je bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu? 🧐
          Takie wyzwanie stawia przed dziećmi konkurs organizowany przez OSE - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna „Historie z sieci wzięte” 🥰

          W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

          Zadanie konkursowe jest bardzo ciekawe i kreatywne. Dzieci w grupach kilku osobowych, mają za zadanie stworzyć komiks lub inną pracę graficzna w formacie A4, opowiadająca o tym, czy bohaterowie szkolnych lektur odnaleźliby się w cyfrowym świecie?

          Szczegóły konkursu znajdziecie Państwo w linku na stronie konkursowej:

          👉 https://www.konkurs-ose.edu.pl/
        • więcej