WYCIECZKA

26.11.2023 18:16
      WYCIECZKA

23 listopada uczniowie klasy VI mogli zobaczyć, jak wygląda radio  od tzw. "kuchni" oraz dowiedzieć się, na czym polega praca dziennikarza czy prezentera radiowego

Poznaliśmy panią Iwonę Skumiał, właścicielkę radia Sochaczew oraz pracujących w nim dziennikarzy.

Przewodnikiem po świecie radia była pani Monika Figut, która oprowadziła nas po redakcji i  zaprosiła do studia nagraniowego. Uczniowie byli świadkami audycji prowadzonej przez pana Bartosza Staniaszka. Mieli okazję przekonać się, jak wszechstronna powinna być osoba pracująca w radiu.

Mogli również spróbować swoich sił za mikrofonem.  Wypowiadali się, o tym co nas najbardziej denerwuje, gdy rano wstajemy.

Później pani Monika przeprowadziła z nami sondę na temat Andrzejek i Mikołajek. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań pani Monice. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o pracy pani Moniki, która jest również jej wielką pasją.

Wizyta na długo zostanie w pamięci, a kto wie, może ktoś z uczniów pójdzie w ślady radiowców.

Później wzięliśmy udział w warsztatach „Pradzieje Ziemi Sochaczewskiej” i obejrzeliśmy film „Prehistoryczny Łowca”, przygotowany przez Państwowe Muzeum Archeologiczne.

Następnie pan przewodnik przybliżył nam w skrócie przeszłość historyczną Sochaczewa. Był również czas na zwiedzanie. Chłopcom najbardziej podobały się pistolety. Zastanawiali się, czy udałoby się je uruchomić.

Czas w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej minął bardzo szybko. Z przyjemnością tam jeszcze wrócimy.

• Warsztaty integracyjne

08.12.2023 09:04
      Warszaty z pedagogiem szkolnym w klasie VI miały na celu wzmocnienie i pogłębienie relacji rówieśniczych. Uczniowie poprzez zabawę rozwijali umiejętności mówienia o swoich potrzebach i uczuciach. Zdobyli pozytywne doświadczenia we współpracy z innymi uczniami, a przede wszystkim poznali siebie – swoje mocne strony i zainteresowania.

26.10.2023 09:30
      Dzień Chłopaka w klasie VI.

• Dzień Krajobrazu 2023 pod hasłem „Doceń lokalność!”

20.10.2023 12:55
      Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) po raz kolejny inicjuje obchody Dnia Krajobrazu – święto obchodzone jest 20 października dla upamiętnienia podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.
      Hasło tegorocznych obchodów brzmi „Doceń lokalność!”.
      Obchody wydarzenia pod takim hasłem stanowią doskonałą okazję do promowania wartości krajobrazów nam towarzyszących, a jednocześnie krajobrazów charakterystycznych dla poszczególnych regionów. Mając na uwadze, iż Konwencja traktuje krajobraz jako ważny element życia ludzi, w tym roku należy zwrócić szczególną uwagę na elementy krajobrazu kulturowego obecne w naszych najbliższych okolicach.
      Klasa VI w ramach lekcji geografii wybrała się na spacer. Chociaż aura na dworze nie była sprzyjająca, udało nam się dojrzeć piękno okolicy.
      #DzieńKrajobrazu2023

• WITAJ WIOSNO!