• Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu

06.12.2021 13:26
      PREMIERA‼️ Przygody Profesora 👨‍🏫 i N@tki 🐵, czyli jak mądrze korzystać z internetu.
      Nowy, bezpłatny kurs e-learningowy o cyberbezpieczeństwie dla uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej, przybliżający podstawowe informacje na temat cyfrowych zagrożeń, netykiety i mądrego korzystania z internetu.

Zapraszamy do wspólnej przygody z Profesorem i N@tką
      👉 https://it-szkola.edu.pl/kkurs,kurs,215
    • Nadużywania ekranów przez dzieci i młodzież.

01.12.2021 18:09

Polskie Centrum Programu Safer Internet czyli Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK Państwowy Instytut Badawczy wraz z Fundacją Orange zapraszają na seminarium eksperckie dotyczące nadużywania ekranów przez dzieci i młodzież.

Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2021 roku w godzinach 11:00-13:00.
      Transmisja będzie prowadzona na profilu PCPSI na Facebooku: facebook.com/bezpiecznyinternet

Program spotkania:

• Rozmowa Dorotą Jabłońską (Młodzieżowa Poradnia Profilaktyki i Terapii „Poza Iluzją”)
      • Joanna Flis (Pracowania Pomocy Psychologicznej), Detoks cyfrowy, jak go zaplanować, przeprowadzić i utrzymać efekty
      • Marta Witkowska (NASK PIB), Świetnie poinformowani, aktywni, towarzyscy… i sfomowani. Młodzi internauci a lęk przed odłączeniem
      • Marta Wojtas (FDDS), Wzmacnianie zdrowych nawyków korzystania z nowych technologii u dzieci i młodzież

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

29.11.2021 11:56

22 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: szacunek, serdeczność, uśmiech, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to również wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy.

W holu stanęła Ściana Życzliwości i Pozdrowień, gdzie na przygotowanych kartkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało. Potrzebujemy przecież szacunku, ciepła i miłego słowa. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami, zapominamy czasem o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież, obdarowując życzliwością, sami doświadczamy przyjemności.