• AKCJA EKOLOGICZNA

18.02.2022 14:05
      Nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologicznym i edukacyjnym   "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", którego celem jest zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych  do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenia świadomości ekologicznej  na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

Regulamin.pdf
    • Inf. o włączeniu do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

19.01.2022 13:59

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE!

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę o włączenie do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie wraz ze sprawozdaniem oraz po uzyskaniu rekomendacji Wojewódzkiego Koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie, przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej i tym samym Szkoła Podstawowa im Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich została przyjęta do Mazowieckiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie w dniu 21 grudnia 2021 r.

• Kupuję z głową - nie marnuję!

16.12.2021 14:21

„Okres świąteczny to czas kiedy zdarza nam się kupować zdecydowanie więcej żywności niż potrzebujemy. Nie przesadzajmy z robieniem zapasów jedzenia, żeby nie stawało się ono później odpadem. A robiąc świąteczne zakupy korzystajmy z toreb wielokrotnego użytku” – zachęca Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych co roku na świecie marnuje się 1,3 mld ton żywności nadającej się do spożycia. To 1/3 produkcji żywności na Ziemi. Statystyka budzi tym większe wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że 868 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu. W Polsce też marnuje się bardzo dużo żywności. Jak podaje Federacja Polskich Banków Żywności– jest to około 9 milionów ton rocznie, z czego za ponad 2 mln ton odpowiadają gospodarstwa domowe. 6,6 mln ton jest natomiast marnotrawiona przez sektor produkcji, a 0,35 mln ton przez inne źródła.

Bądź z innej bajki - #Patostreamy

14.12.2021 16:09
      Drogi Rodzicu, czy wiesz jak skutecznie chronić swoje dziecko przed szkodliwymi treściami w sieci? Chcemy przedstawić Wam atrakcyjne materiały, które pomagają podjąć rozmowę z dzieckiem na temat bezpieczeństwa w sieci. Możecie obejrzeć wspólnie animację lub wysłuchać podcastu.

Czym są patotreści? Dlaczego dzieci je oglądają? Jak ochronić dziecko, gdy zabłądzi w ciemniejsze strony internetu? Te i wiele innych kwestii podejmujemy w podcaście z Julią Piechną, ekspertką NASK, autorką poradnika dla rodziców “Szkodliwe treści w internecie | Nie akceptuję - reaguję!”.

• Poznaj aplikację mOchrona!

06.12.2021 13:58
      Aplikacja mOchrona została stworzona w ramach działań Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej z myślą o rodzicach, aby każdego dnia pomagać dbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie 🧒🌐. Pobierz tę bezpłatną aplikację już teraz 📲 i przekonaj się, jak wiele przydatnych funkcji oferuje.

Więcej informacji ➡ www.ose.gov.pl/mochrona