• ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

03.09.2021 09:28

Celem Szkolnego Koła Wolontariatu jest zaangażowanie ludzi młodych do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym, zapoznanie z ideą wolontariatu. Rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności. Wolontariat ma na celu aktywne działanie w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia kulturalnego i środowiska naturalnego.

• Opatrunek na ratunek. Każdy może pomóc!

13.04.2021 11:31

Naszymi darami chcemy wspomóc polskich lekarzy pracujących na misjach.
      Ogromny procent ich pacjentów stanowią dzieci.

W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy.

Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?
      Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe),  plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Potrzebne są ciśnieniomierze, termometry, koce termiczne, maść ichtiolowa.  Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

Do kiedy zbieramy?

czas trwania akcji: kwiecień-maj 2021
      Przyniesione dary prosimy zostawić w pudełku przy głównym wejściu do szkoły.

Każdy może pomóc. Zebrane materiały opatrunkowe przekażemy Fundacji w Poznaniu, która organizuje wyjazdy Wolontariuszy (personelu medycznego) na misje w kilku krajach (m. in. Tanzania, Weneuela, Peru, Kenia, Bagandou).

Aby włączyć się do akcji wystarczy mieć dobre serce, trochę czasu i mnóstwo chęci do działania.

Zachęcamy wszystkich rodziców i dzieci do wsparcia tej inicjatywy. Każda z ofiarowanych przez Was rzeczy może pomóc w leczeniu, a może nawet w ratowaniu życia mieszkańców Afryki.

To od Ciebie zależy, czy świat pozostanie takim jakim jest, czy zacznie się zmieniać na lepsze.

Pomagając przyczynisz się również do stworzenia zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną w najodleglejszych i najniebezpieczniejszych zakątkach świata. Twoje wsparcie to ratunek dla najuboższych, chorych, niedożywionych, bezdomnych…

Więcej informacji pod linkiem:

Podsumowanie akcji Wielkopostne Porządki.

12.04.2021 20:03
      Szanowni rodzce, drodzy uczniowie!
      Przed świętami zakończyła się trwająca dwa tygodnie akcja
      pt.: ,,Wielkopostne Porządki".
      Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, otwartym sercom i chęci niesienia pomocy udało się zebrać środki czystości, które zostały przekazane potrzebującym.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

Opiekunowie i Wolontariusze
      Szkolnego Koła Wolontariatu

• Drogi Przyjacielu Życia!

03.03.2021 09:33
      Szkolne Koło Wolontariatu  zaprasza do włączenia się w akcję
      Wielkopostne Porządki.
      Tym razem pragniemy pomóc mieszkańcom ośrodków dla osób niepełnosprawnych oraz domów pomocy społecznej, zaopatrując ich w chemię gospodarczą (np. płyny i proszki do prania, płyny do mycia naczyń, płyny do mycia podłóg etc.).

Akcja w naszej szkole trwa od 03 marca do 19 marca 2021r.
      Przyniesione rzeczy prosimy zostawić w pudełku przy wejściu do szkoły.

• Podziękowanie-Dobrze jest pomagać!

09.02.2021 14:07

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
      - Jan Paweł II

W  grudniu zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek. Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo serdecznie dziękujemy. Nasza pomoc przyczyniła się do polepszenia sytuacji dla najbardziej potrzebujących Maluchów z Domu Samotnej Matki oraz Domów Dziecka. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane do wyżej wymienionych miejsc za pośrednictwem  Fundacji Małych Stópek ze Szczecina, która była głównym pomysłodawcą  i organizatorem tej akcji.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za zaangażowanie i wszelką pomoc.