• FERIE 2024

Część uczniów wyjechała, aby poddać się zimowemu szaleństwu lub pozostała w domu pod opieką bliskich. Jednak spora grupa dzieci postanowiła skorzystać  z bogatej oferty programowej, przygotowanej przez szkołę a sfinansowaną przez Wójta Gminy Teresin. Czas ferii minął bardzo szybko. Jednak wspólny pobyt z rówieśnikami i bogata oferta sprawiły, że dzieci, które ten czas spędziły w szkole, będą go bardzo miło wspominać.

• Udanych ferii zimowych!

Życzymy wszystkim udanych, radosnych i bezpiecznych FERII ZIMOWYCH.

Niech zimowy wypoczynek dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń i ciekawych przeżyć.

Korzystajcie z uroków zimy, by powrócić po feriach z nową energią do pracy w drugim półroczu.

Pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!

• Warto pomogać!

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę drobnych upominków w postaci skarpet dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Antares. Prezenty przekazano przed Świętami Bożego Narodzenia. Wychowankowie Domu Dziecka serdecznie dziękują uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły za dobre serce.

• Ferie z kulturą 2024

​​​​​​​

Warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne, historyczne, tkackie, kaligraficzne i fotograficzne, multimedialne wystawy, różnorodne zajęcia tematyczne, pokazy filmowe, spektakle teatralne, gry i animacje edukacyjne, koncerty – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych na czas ferii zimowych przez instytucje muzealne i artystyczne prowadzone i współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 15 stycznia do 25 lutego specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży będzie realizowało ponad 80 instytucji. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą i skorzystania z propozycji wspólnego spędzenia czasu:

• Jasełka

W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy w naszej szkole ciszę betlejemskiej nocy i radość z Narodzin Pana. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka. Wszystkim artystom dziękujemy za tak wrażliwą i piękną uroczystość, która przybliżyła nas do zbliżających Świąt Bożego Narodzenia.

• EKO Ozdoba Bożonarodzeniowa”

Podziękowanie za udział w konkursie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom za udział w naszym konkursie plastycznym pt. „EKO Ozdoba Bożonarodzeniowa” . Każda przyniesiona dekoracja jest piękna, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Mamy nadzieję, że wykonanie prac konkursowych było dla Was Drodzy Uczniowie dobrą zabawą. Liczymy na to, że otrzymane nagrody pozwolą Wam na kreatywne tworzenie i rozwijanie swoich zdolności plastycznych.  Radzie Rodziców dziękujemy za zasponsorowanie wspaniałych nagród.

Do zobaczenia w kolejnym konkursie  !!!

Justyna Kubik , Justyna Kamińska

• Kiermasz książek

W dniach 11 - 15.12.2023r. w bibliotece szkolnej odbył się kiermasz książek. Kiermasz skierowany był do całej społeczności szkolnej. Wybór książek był duży, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pośród książek były bajki, opowiadania, powieści, krzyżówki, łamigłówki, kolorowanki, repetytoria, słowniki. Głównym celem kiermaszu była promocja książki i czytelnictwa. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

• Warsztaty Bożonarodzeniowe

6 grudnia w klasie 2 odbyły się WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE Na spotkanie przybyli zaproszeni Rodzice drugoklasistów.

Dzieci przeczytały ,,Opowieść Wigilijną”, zaśpiewały piosenkę, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki Rodzicom oraz same otrzymały prezenty od Mikołaja. Po części oficjalnej przyszedł czas na wykonanie ozdób świątecznych.

To był wspaniały dzień!

• Dzień Świątecznego Sweterka

Renifery, Mikołaje, śnieżynki, elfy, bałwany, pingwiny i choinki… jeśli masz w domu sweter ze świątecznym motywem, to właśnie 13 grudnia w środę będzie świetna okazja do wyciągnięcia go z dna szafy i dumnego zaprezentowania na szkolnych korytarzach.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wspólnej zabawy. Sweter może być „gotowy” lub własnoręcznie przyozdobiony na tę okoliczność. Jeśli nie masz takiego sweterka, to załóż coś w świątecznym kolorze i baw się razem z nami. Poczujmy magię świąt!