• Rozstrzygnięcie konkursu ,,Razem dla lepszego Internetu"

DBI2024

14 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu informatycznego, którego hasło przewodnie brzmiało: ,,RAZEM DLA LEPSZEGO INTERNETU". Powołana komisja konkursowa wyłoniła spośród 28 prac, 8 najlepszych. Pani dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie informatycznym.

• 8 marca

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn.

Rada Samorządu Uczniowskiego świetnie się spisała i wiele niespodzianek w tym dniu przygotowała.

Kobietki cały dzień w koronach chodziły, a panowie krawaty i muchy założyli.

Od Rady Rodziców wszyscy uczniowie po lizaku dostali i tak ten dzień na słodko świętowali.

• KONKURS! Europejski Dzień Mózgu

Cele i zasady konkursu

Celem konkursu pod tytułem „Jak zadbać o swój mózg ” jest:

1. Popularyzacja wiedzy o mózgu wśród uczniów szkół podstawowych.

2. Promowanie zainteresowań neurobiologią.

3. Promowanie właściwych zachowań sprzyjających prawidłowemu rozwojowi i zdrowiu układu     nerwowego.

4. Rozwój kreatywności artystycznej i umiejętności informatycznych.

Zasady uczestnictwa w konkursie

1. Do konkursu mogą się zgłaszać uczniowie klas IV-VII.
          2. Prace konkursowe powinny zostać wykonane w programie multimedialnym PowePoint lub Canva.
          3. Prace nadesłane na Konkurs muszą być pracami indywidualnymi lub grupowymi (do 4 osób)  oraz własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi.
          4. Każdy uczestnik może przesłać jedną pracę.
          5. Praca powinna mieć minimum 5 slajdów.
          6. Praca powinna być opisana wg poniższego wzoru: imię, nazwisko uczestnika konkursu, klasa.
          7. Termin składania prac: 20.03.2024r. na podany adres email: szkolapomocpp@wp.pl.
          8. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.
          9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21.03.2024r.
          10. Organizatorkami konkursu są p. Marlena Łukasiak oraz p. Anna Wolska.
        • Bieg po Zdrowie!

Profilaktyka palenia tytoniu jest bardzo ważna, dlatego uczniowie kl.IV wzięli udział w programie pt.,,Bieg po zdrowie”.
          Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
          Uczniowie obejrzeli filmy i prezentację promujący zdrowy tryb życia. Dowiedzieli się jak palenie tytoniu i e-papierosów wpływa na zdrowie. Poznali sposoby radzenia sobie z uzależnieniem. Na koniec czwartoklasiści wspólnie wykonali plakat, którego motywem przewodnim było hasło – Palnie Papierosów Szkodzi Zdrowiu.

• Razem dla lepszego Internetu!

W ubiegłym tygodniu 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu #DBI2024
          Głównym celem tego wydarzenia jest  inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu na co dzień.
          W ramach DBI  uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcji online, którą przeprowadził Łukasz Wojtasik, temat spotkania to: Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet!
          Przed nami jeszcze kilka ciekawych spotkań w ramach tegorocznego #DBI2024

• Bal karnawałowy

Dnia 12 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas IV-VII. Zabawę prowadzili uczniowie z RSU. Były konkursy, tańce i mnóstwo atrakcji. Uwagę zwracały fantastyczne i pomysłowe stroje.

• Kontrola rodzicielska online – chroń swoje dzieci

Internet jest dziś naturalnym środowiskiem dorastania i codziennego funkcjonowania. Warto zadbać o to, aby dzieci były w nim bezpieczne i chronione przed zagrożeniami. Nic nie zastąpi edukacji, świadomego budowania kompetencji cyfrowych i opartej na zaufaniu relacji, ale jest coś, co może stanowić wsparcie w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci. NASK przedstawił mOchronę, aplikację ochrony rodzicielskiej OSE.

• Cyrk "Szok"

Dnia 02.02.2024r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Na sali zapanowała magiczna aura i można było obejrzeć triki cyrkowe oraz ciekawe sztuczki. Wystąpił także wesoły klaun. Uczniowie szkołymogli spróbować swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. Cyrkowy występ dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo wrażeń i przeżyć.