• Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 📚📖
          Z racji tego wydarzenia uczniowie klas I-III wzięli udział w ,,Loterii Książkowej”. Zabawa polegała na wylosowaniu książki-niespodzianki, a następnie przeczytaniu jej 📖 i wykonaniu ilustracji🖍️Uczniowie z ogromną ciekawością uczestniczyli w loterii.
          Zorganizowanie w/w akcji miało na celu zachęcić najmłodsze dzieci do czytania książek i promować czytelnictwo w szkole. 📚😊🤓

• Brązowy medal Michaliny Buczyńskiej !!!

Brązowy medal Michaliny Buczyńskiej !!! Podczas rozgrywanych w Warszawie Mistrzostwach Mazowsza w kat . skrzat (2 klasa szkoły podstawowe) trzecią lokatę zajęła reprezentantka naszego klubu - Michalina Buczyńska. To pierwszy medal klubu od kilku lat na tym szczeblu rozgrywek. Rozstawiona z nr 4 Michalina (pierwsza od prawej u góry) uległa Poli Krzemińskiej z Nadarzyna i Barbarze Dubrow z Nowego Dworu. W zawodach wzięło udział 12 najlepszych skrzatek mazowsza .

• Konferencja

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sochaczewie przekazuje zaproszenie na konferencję organizowaną dnia 25.04.2024r. pod Patronatem Honorowym Starosty Sochaczewskiego pt. „W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”.

• Dogoterapia

Z myślą o kształtowaniu właściwych postaw wobec zwierząt, empatycznych i odpowiedzialnych w klasie przedszkolnej dnia 10 kwietnia 2024r. odbyła się po raz kolejny dogoterapia. Tym razem, mówiliśmy o bezdomnych zwierzętach. Dzieci chętnie słuchały o tym jak funkcjonuje schronisko, jak wyglądają w nim pomieszczenia dla zwierząt. Wszystkie przedszkolaki stwierdziły zgodnie, że trzeba dla takich zwierząt przygotować niespodziankę-zorganizujemy zbiórkę!

• ,,Wielkanocny nadszedł czas"

27 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z tradycjami i obyczajami Świąt Wielkanocnych. Spotkanie wielkanocne poprowadzili uczniowie klasy II. Dzieci z zaangażowaniem recytowały swoje role oraz śpiewały przygotowane piosenki. Po występie pani Dyrektor złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia, oraz podziękowała za przygotowanie świątecznego programu artystycznego.

,,Wiosna, ach to Ty” – takie hasło królowało dnia 21.03.2024r. w naszej szkole.

Rada Samorządu Uczniowskiego w tym dniu mnóstwo atrakcji przygotowała.

Najpierw przedstawiciele RSU w rolę nauczycieli się wcieli i lekcje za nich poprowadzili.

Uczniowie na zajęciach strój ,,Pani Wiosny” przygotowali i przedstawiciela z klasy w niego ubrali.

„Panie Wiosny” w pokazie uczestniczyły i wielką radość wszystkim sprawiły.

Kolejną atrakcją była, pierwsza edycja ,,Talent Show”.

Uczniowie na szkolnej scenie swoje talenty prezentowali i świetnie publiczność zabawiali.

RSU dyplomy przygotowała, a Rada Rodziców słodkościami uczestników poczęstowała.

W taki radosny sposób zimę pożegnaliśmy, a tym samym wiosnę przywitaliśmy.

• SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

19.03.2024 r. gościliśmy w naszej szkole autora uroczych serii książek dla dzieci: o zwariowanym kocie Cukierku oraz niezwykłym psie Riko. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem tworzenia książki, jej drogą od pomysłu do wydania. Dzieci dowiedziały się też wielu ciekawostek dotyczących warsztatu pisarskiego. Z zaciekawieniem słuchały informacji o prawdziwym bohaterze serii – Cukierku, Ty łobuzie. Był też czas na wysłuchanie fragmentów książek w wykonaniu samego Autora, a także na osobiste pytania oraz zdobycie autografu.

Bardzo dziękujemy Panu Waldemarowi Cichoniowi za odwiedziny!

Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej tp. ,,Czytam, bo lubię - czyli ciekawe lekturki z bibliotecznej półki."

• Rozstrzygnięcie konkursu ,,Razem dla lepszego Internetu"

DBI2024

14 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu informatycznego, którego hasło przewodnie brzmiało: ,,RAZEM DLA LEPSZEGO INTERNETU". Powołana komisja konkursowa wyłoniła spośród 28 prac, 8 najlepszych. Pani dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie informatycznym.