• Wycieczka Gdynia-Gdańsk-Malbork

Klasy 4-8 w czerwcu spędziły milo czas na kilkudniowej wycieczce. Połączyliśmy naukę z pożytecznym. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Grunwald i wzięliśmy udział w lekcji muzealnej na której poznawaliśmy historię Bitwy pod Grunwaldem. Po zakwaterowniu w Mikoszewie czas spędziliśmy na plaży. Drugiego dnia wycieczki nasza wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Gdyńskiego Akwarium. Poznaliśmy wiele nieznanych dotąd gatunków ryb i stworzeń wodnych Spacerowaliśmy po sopockim molo, deszcz wcale nam nie przeszkadzał ponieważ wszyscy uczniowie świetnie się ze sobą zintegrowali. Przyszedł również czas na zwiedzanie gdańskiej starówki oraz poznawanie historii tego wspaniałego miasta. Płynęliśmy też prawdziwym pirackim statkiem! Na koniec dnia oddaliśmy cześć żołnierzom broniącym Westerplatte. Trzeci dzień naszej szkolnej wycieczki spędziliśmy zwiedzając Zamek krzyżacki w Malborku. Wzięliśmy udział w interesującej lekcji muzealnej, dzięki której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek historycznych.  Po udanym zwiedzaniu, kolejnym etapem naszej podróży był Toruń. Wspólny posiłek w średniowiecznej kamienicy dodał nam sił i był miłym zakończeniem dnia.  Wspomnienia to najpiękniejsze co nam pozostaje, te będą na pewno bardzo miłe!

• Dzień dziecka

Dnia 3 czerwca 2022 w słoneczny piątek świętowaliśmy Dnia Dziecka! W tym dniu cała nasza społeczność szkolna spędza miły i aktywny czas w gospodarstwie agroturystycznym Almara w Budach Iłowskich. Było ognisko,  malowanie buziek, pełno uśmiechu i zabawa! Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie  wyjazdu! Było wspaniale!

• XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

• Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Narodowy Fundusz Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach najmłodsi i ich rodziny otrzymają bezpłatnie profesjonalną pomoc psychologiczną.

• Quiz historyczny pt. „Jeden z sześciu”

Dnia 4 maja w naszej szkole odbył się quiz historyczny pt. „Jeden z sześciu”. Nasi uczniowie Białkowska Maria, Fabian Pawelak, Brzeziński Bartosz, Igor Walędziak, Fijołek Kinga, Krystian Zagajewski, Aleksandra Trzcińska, Brzeziński Robert wykazali się wspaniałą wiedzą w teście o Uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Spisali się na medal mimo tego, że pytania nie były łatwe! Radzie Rodziców dziękujemy za nagrody.

• KONKURS PLASTYCZNY

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W KONKURSIE PLASTYCZNYM

pt.TwórCzyStwór – wyraź swoje emocje kreatywnie”

Organizatorem Konkursu jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sochaczewie.

Prace należy składać do 10.05.2022r. do p. Eweliny Bednarskiej lub p. Moniki Kowalczyk

Oświadczenie i pisemna zgoda rodziców/prawnych  opiekunów znajduje się w regulaminie na stronie internetowej szkoły lub u p. Moniki Kowalczyk

Regulamin znajduje się poniżej:

Regulamin_Powiatowego_Konkursu_Plastycznego.doc

• Dzień Ziemi :)

Dnia 22 kwietnia 2022r. z okazji Dnia Ziemi w naszej szkolne, każdy mógł zrobić kulki nasienne i podrzucić na wybrany nieużytek.

Dziękujemy wszystkim, za wspólną akcję robienia bomb nasiennych. Teraz czekamy aż zakiełkują pierwsze łubiny, facelie, rośliśmy miododajne  i polskie kwiaty polne!

• „Sprzątamy dla Polski”

Akcja "Sprzątamy dla Polski", która odbyła się 22 kwietnia 2022r. w naszej szkole to dobra lekcja poszanowania środowiska.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal!

• Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole planujemy pomnażać zieleń. Przyjdź na akcję robienia bomb nasiennych, wykonaj własne kulki nasienne i podrzuć na nieużytki. Te małe kuleczki, wypełnione po brzegi nasionami ziół i kwiatów, możesz schować do kieszeni i rozrzucać wszędzie tam, gdzie kilka tygodni później chciałbyś zobaczyć kawałek kwietnej łąki. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w akcji!