• Nadużywania ekranów przez dzieci i młodzież.
        • Nadużywania ekranów przez dzieci i młodzież.

          Polskie Centrum Programu Safer Internet czyli Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK Państwowy Instytut Badawczy wraz z Fundacją Orange zapraszają na seminarium eksperckie dotyczące nadużywania ekranów przez dzieci i młodzież. 

          Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2021 roku w godzinach 11:00-13:00.
          Transmisja będzie prowadzona na profilu PCPSI na Facebooku: facebook.com/bezpiecznyinternet

           

        • Zapraszamy do udziału w „Gwiazdkopisaniu”


          Już po raz 4. Polskie Radio Dzieciom ogłasza świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin pod hasłem „Gwiazdkopisanie”. Na autorów najciekawszych świątecznych historii czekają cenne nagrody. Prace można przesyłać do 6 grudnia. Minister Edukacji i Nauki objął konkurs patronatem honorowym.
      •  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          22 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: szacunek, serdeczność, uśmiech, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

           

          Dzień Życzliwości i Pozdrowień to również wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy.

           

          W holu stanęła Ściana Życzliwości i Pozdrowień, gdzie na przygotowanych kartkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało. Potrzebujemy przecież szacunku, ciepła i miłego słowa. Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami, zapominamy czasem o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież, obdarowując życzliwością, sami doświadczamy przyjemności.








           

        • „Szkoła do hymnu” 2021 – podsumowanie akcji

          W prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem wśród szkół polonijnych. Do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” zgłosiło się ponad 260 placówek z całego świata. Dziękujemy!

        • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

          We wrotek 23.22.2021r. uczniowie klas 4 i 5 naszej szkół uczestniczyli w spotkaniu z Panem Kazimierzem Kuranem. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Uczniowie mieli możliwość zdobywania niezbędnej wiedzę z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekazywanej przez specjalistów z wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Uczestnicy akcji dowiedzieli się nie tylko, dlaczego trzeba nosić odblaski, ale także, jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Wszyscy otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze. 

        • Kampania informująca o objawach cukrzycy typu 1

          Szanowni Państwo

          Kampania ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy medycznej pracowników oświaty, rodziców oraz uczniów na temat cukrzycy typu 1.    

          Cukrzyca typu 1. to najczęstsza choroba metaboliczna dzieci do 14. roku życia. 

          Inicjatorem kampanii jest prof. dr hab. med. Agnieszka Szypowska, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie diabetologii, specjalista z zakresu diabetologii i pediatrii, kierownik Zespołu Diabetologicznego w Oddziale Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która z wielkim niepokojem obserwuje w ostatnim czasie wzrost liczby dzieci chorujących na cukrzycy typu 1.

          List_prof._Agnieszki_Szypowskiej_(2).docx

          W związku z realizacją kampanii informacyjnej o problemie cukrzycy typu 1 u dzieci, w załącznikach  przekazujemy materiały edukacyjne.

          Zachęcamy do zapoznania się z ponizszymi materiałami: 

          Kampania_informujaca_o_objawach_cukrzycy_typu_1.pdf

          Prezentacja_projektu_PTChA.pdf

          więcej na 

          https://bezcukrzycy.com/

           

           

        • Szkoła pamięta – podziękowania za udział w akcji

          Prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju włączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego regionu, przygotowywali wystawy i gazetki ścienne, uczestniczyli w spotkaniach z popularyzatorami historii. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie akcją!
      • „Bezpieczni w sieci z OSE”
        • „Bezpieczni w sieci z OSE”

            W sieci możemy zobaczyć zarówno treści, których oczekujemy i które będą dla nas wartościowe, jak i takie, które sprawią, że poczujemy się niekomfortowo, będziemy przygnębieni, zaniepokojeni. Tego rodzaju strony internetowe i inne materiały – wywołujące negatywne emocje, przedstawiające niebezpieczne czy niezgodne z prawem zachowania – określamy mianem szkodliwych treści.
            Problematyka szkodliwych treści w Internecie dotyczy wszystkich jego użytkowników, jednak szczególnie dzieci. Dlatego gorąco zapraszamy 
           wszystkich nauczycieli, rodziców i opiekunów na spotkanie w ramach serii „Bezpieczni w sieci z OSE” – będzie poświęcone tematyce szkodliwych treści w Internecie i wspieraniu uczniów w zdrowym korzystaniu z technologii cyfrowych.
          Zapraszamy na webinar, który odbędzie się już 29 listopada o 19 na Facebooku OSE!

           

          Istotne informacje

          • Kiedy? 29 listopada, w poniedziałek o godz. 19:00
          • Gdzie? Na Facebooku OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (bez konieczności wcześniejszej rejestracji)
          • Już dziś zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, na którym będą pojawiać się ciekawe informacje i aktualności dotyczące webinaru
        • „Szkoła do hymnu”

          Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła przystąpiła do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewano hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku była to środa, 10 listopada.

          Uczniowie klas starszych tego dnia obejrzeli dokument ukazujący historię naszej Niepodległości.

          W ten sposób społeczność szkolna mogą się włączyć we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

      • SZKOŁA PAMIĘTA
        • SZKOŁA PAMIĘTA

          Uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta”, której celem było upamiętnienie postaci i wydarzeń ważnych dla Polski.     

        • Konkurs plastyczny

          Jesień to piękna pora roku, która cieszy różnorodnością barw, zaskakuje zmiennością pogody oraz obdarowuje nas w swoje wyjątkowe dary. Chcąc zachęcić  dzieci oraz młodzież do przyjrzenia się, co jeszcze może ofiarować nam jesień, świetlica szkolna zorganizowała konkurs pt. „Jesień moimi oczami”.

          Konkurs był skierowany do uczniów klas 0-IV.  Odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu była pani Anna Wolska. W konkursie wzięło udział 13 dzieci. Komisja w poniższym składzie dokonała oceny prac konkursowych:

          - p Anna Wolska

          - p Marlena Łukasiak

          -p Karolina Kajetaniak

          Jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

          1 miejsce – Hanna Kurzela klasa I

          2 miejsce –Alicja Koryś klasa I

          3 miejsce – Julia Świniarska  klasa I

          Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości,  weny twórczej, a także kreatywności.


        • Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

          To proste! Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!

          To nic nie kosztuje, a możesz zrobić wiele dobrego dla środowiska i zwierzaków ze schroniska.

          Brzmi dobrze prawda?

          Ale o co chodzi?
          Zużyty tusz, przynieś do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanego w tym celu kartonu. Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek w Twoim plecaku!