• Imieniny Ziemi

• 21.04.2023 10:20
        • 22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. To smutne. Chcemy to zmienić.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie młodszych klas podjęli działania, które mają na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody. Obejrzeliśmy film pt. „Dzień Ziemi”. Tradycyjnie, wzięliśmy udział w akcji „Sprzątamy Dla Polski”, podczas której dzieci zbierały śmieci w wyznaczonych rejonach. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, aby bezpiecznie poruszać się podczas akcji.

#SprzątamyDlaPolski

• ZBIERAJ! BATERIE I TELEFONY

• 17.04.2023 18:01
        • Samorząd Uczniowski wie, jak ważne jest podnoszenie świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów, dlatego już od kilku lat zajmuje się zbieraniem zużytych batewrii i telefonów.
          Program realizowany jest w ramach kampanii
           Włącz Eco Wyobrażnię

W tym roku szkolnym zebraliśmy 17kg i 30dag zużytych baterii!!!
          Wszystkim, którzy brali udział w akcji serdecznie dziękujemy!
          wink
        • Dzień piżamy

• 04.04.2023 12:27
        • 31 marca 2023r. koniec tygodnia uczniowie naszej szkoły spędzili w niecodziennej, przemiłej atmosferze. Powód tej radości, zadowolenia i uśmiechu na twarzy to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Dzień Piżamy.
          Tego dnia większość uczniów i tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach i na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• 22.03.2023 10:04
        • Dziś uczniowie SP im. F. Chopina w Budkach Piaseckich z uśmiechem powitali wiosnę. Rano to uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje. Tego dnia nie zabrakło również rywalizacji. Uczniowie w klasach wykonali pracę na największego bociana i Panią Wiosnę w 3D. Na zakończenie odbyły się zawody klas 0-3 na hali gimnastycznej oraz mecze w piłkę siatkowa uczniowie kontra nauczyciele w klasach 4-8. Ten dzień dostarczył wiele emocji i radości. 🌹🌺💮🏵️🥀🌷🌼🌻🦋🐌🐛🐞🐝