• Wybory RSU

• 17.09.2021 09:32
        • Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Członkiem samorządu uczniowskiego stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Przestajemy nim być w momencie, gdy szkołę opuszczamy.
          22 września uczniowie w naszej szkole wybiorą swoich przedstawicieli czyli RADE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

• IX edycja programu Zbieraj Baterie i Telefony!

• 09.02.2021 15:35
        • Akcja ,,ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY” to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła kontynuuje zbiórkę zużytych baterii i telefonów. Nasze działania oraz systematyczna edukacja ekologiczna ma zachęcić dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Przy wejściu do szkoły znajduje się pojemnik do, którego można wrzucać zużyte baterie.

Zachęcamy do udziału w akcji!

• Ferie w Muzeum on-line.

• 05.01.2021 15:09
        • Na czas ferii zimowych Muzeum w Krakowie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach on-line. W programie przewidziane są zajęcia plastyczne, warsztaty, quizy, oprowadzania tematyczne, filmy i prezentacje. To są tylko niektóre propozycje przygotowane przez Muzeum Krakowa. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie internetowej:
          Uwaga! Pospieszcie się – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.

• 05.01.2021 14:23
        • W tym roku ferie zimowe będą wyglądały inaczej niż dotychczas, z uwagi na sytuację epidemiczna związaną z COVID-19.
          W roku szkolnym 2020/2021 rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku uczniowie pozostali blisko swoich miejscowości zamieszkania, należy bowiem ograniczać zwiększoną mobilności w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi umieszczonymi poniżej dotyczącymi bezpiecznych ferii:

pamietaj(1).docx
          gdy_lod_sie_pod_toba_zalamie.docx
          gdy_jestes_swiadek_wypadku(1).docx
          wazne_numery_telefonow.docx

Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą. Jednak zawsze dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmujcie działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki.

• Dziecięcy Telefon Zaufania

• 02.01.2021 13:42
        • Szanowni Państwo,

Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania -  800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.